Stoudemire powinien wrócić na święta

Amare Stoudemire jest aktualnie poza grą przez rehabilitację po przejściu operacji kontuzjowanego kolana w październiku. Jego Knicks, podczas gdy odpoczywał, zaliczyli bilans 10-4, dzięki czemu zrównali się z Booklyn Nets, którzy razem z Miami  górują w konferencji wschodniej.

Amare zapowiada powrót do drużyny już niebawem. Mówi się, że najbliższa i najbardziej prawdopodobna data jego powrotu to święta, kiedy Knicks będą grać z Lakers.


Ludzie z drużyny mówią, że Amare jest już prawie gotowy do gry i jeśli wszystko pójdzie dobrze, to może zagrać nawet kilka dni przed świętami. Wszystko uzależnione jest od jego stanu.

Zawodnik rozegrał tylko jeden przedsezonowy mecz dokładnie 19 października w Montrealu. Od tego czasu nie wbiegał na boisko.

„Przyjmiemy Amare z powrotem kiedy będzie gotowy. Kiedy dokładnie? Nie wiem. To świetny znak, że już zaczyna biegać i rzucać. Pozostaje nam czekać, aż lekarze powiedzą, że jest gotowy do gry.” Mówi Mike Woodson po dzisiejszym treningu, w którym zawodnik wykonywał podstawowe ćwiczenia takie jak kozłowanie, czy rzuty z miejsca.”

Knicks grają również bez rozgrywającego Jasona Kidda, który ma kontuzję pleców i opuści dzisiejszy mecz z Wizards. Wróci najprawdopodobniej w następnym tygodniu.