Mickael Pietrus w Toronto Raptors

Jak doniósł Chris Haynes z serwisu CSNNW.com za Samem Amickiem z USA Today – Mickael Pietrus i Toronto Raptors doszli do porozumienia i Francuz dzisiaj podpisze z klubem jednoroczną umowę.

Kontrakt jest wart tyle ile ligowe minimum weterana, czyli około 1,2 mln $.

Pietrus ma być gotowy do gry już na mecz z Phoenix Suns. W rotacji Dwane’a Casey’a będzie dzielił czas gry z DeRozanem, McGuire (został zwolniony), Kleizą, Rossem i kontuzjowanymi Andersonem i Fieldsem.

Nominalnie 30-latek gra na pozycji niskiego skrzydłowego, ale może rownież z powodzeniem występować jako rzucający obrońca. Jego specjalnością jest obrona i to wartość, która bardzo przyda się Raptors.

Według słów agenta gracza we wcześniejszych negocjacjach udział brali m. in. Bulls, Rockets, Hawks i Timberwolves. Bill McCandless jednocześnie zaprzeczył jakoby było jakiekolwiek formalne zainteresowanie ze strony Lakers.

Po zabiegu prawego kolana, któremu Mickael się poddał nie ma ponoć już śladu. Francuz przeszedł rygorystyczne badania Raptors i wkrótce ponownie będziemy mogli zobaczyć Air France na parkietach NBA.

W czasie dziewięcioletniej kariery w Ameryce Pietrus notował średnio 8.4 ppg, 3.1 rpg i 0.8 apg.