Dwyane Wade rozważa grę z kontuzją

Źródło – kadr z filmiku na youtube.

Dwyane Wade został zmuszony do opuszczenia dwóch ostatnich spotkań Miami Heat przez kontuzję kostki. Już raz w tym sezonie próbował grać z obolałą nogą i nie wyszło to na dobre, a skończyło się na jeszcze większym bólu i zdobyciu tylko 6 punktów w tym meczu.

Jutro Miami Heat grać będą z Milwaukee Bucks, a Dwyane Wade zapowiada, że planuje zagrać, nawet jeśli nie będzie w pełni sprawny.

Zawodnik mówi, że gra w tamtym meczu (z Clippers) była błędem. Gdyby wtedy odpoczął to może zagrałby w ostatnim wyjazdowym meczu drużyny z Florydy, czyli z Suns, albo by był na 100% gotów jutro na Bucks. Na szczęście kalendarz Miami został tak ułożony, że w tym tygodniu grają tylko 2 mecze. „Flash” ma szanse zregenerować siły.

„I want to play” mówi Wade. Jego agresywny styl gry niestety skutkuje takimi sytuacjami, gdzie musi odpuszczać niektóre mecze i powinien zostać do tego już przyzwyczajony, ale to jest Wade. On dalej będzie z impetem wchodził pod kosz i wymuszał faule, dalej też będzie łapał kontuzje. Oby nie skończyło się na jakiejś poważnej, która wykluczy go na więcej niż tydzień.