Rasheed Wallace trenerem?

Trener Woodson dużo zrobił, by Sheed znowu grał w NBA, a za jakiś czas może będzie konkurował właśnie z nim o posadę głównego trenera. Rasheed Wallace zadeklarował, że jest zainteresowany trenowaniem.

Wallace podobno bardzo lubi nauczać i często na treningach daje lekcje swoim młodszym, mniej doświadczonym kolegom. To dla niego przyjemność.

Widzicie Sheeda w roli trenera? Nawet gdyby był zatrudniony jako asystent trenera nie mógłbym się do tego przyzwyczaić, ale spokojnie, to na razie tylko pomysł. Wallace mówi, że nie myśli teraz na poważnie o swojej przyszłości, a tylko tak wyszedł z koncepcją bycia trenerem.

Wallace często podczas letnich przerw organizował gierki w swojej starej szkole w Philly. Media zawsze widziały jak coach Wallace krytykuje sędziów i motywuje zawodników do lepszej gry.

Teraz popatrzmy od bardziej formalnej strony dlaczego Sheed lepiej powinien rozważyć rolę trenera. Każdy trener w lidze musi spotykać się po meczach z mediami, musi odpowiadać, często na głupie pytanie (w tym mistrzem jest Popovich) i pilnować swoich zawodników. Czy Wallace mógłby temu podołać? Wątpię. On nie ma takiej cierpliwości, która jest niezbędna w tej pracy. Mimo to, kibicuję mu w dążeniu do bycia trenerem.