Rookie Report (#1)

Za nami pierwsze mecze, pora więc na podsumowanie pierwszych dokonań debiutantów. Tej nocy w NBA debiutowali m.in. Dion Waiters, Bradley Beal i Jared Sullinger.

Na początek raport z jednego z najciekawszych bezpośrednich starć premierowej nocy z NBA. W Cleveland Dion Waiters (numer #4) zmierzył się z Bradem Bealem (#3). Górą pod właściwie każdym względem był ten pierwszy. Były zawodnik Syracuse rzucił w debiucie 17 punktów, zebrał 2 piłki oraz zanotował po 3 przechwyty i straty. Razem z Kyrie’m Irvingiem i Andersonem Varejao był głównym autorem zwycięstwa gospodarzy.

Waiters wyglądał na wyluzowanego. Nie bał się brać na siebie odpowiedzialności, szukał drogi do kosza na różne sposoby i poradził sobie z presją w ważnych momentach trafiając kilka ważnych rzutów (w tym ważną trójkę, która przystopowała pogoń Wizards).

Z kolei Beal (8 pkt, 3 zb, 3 ast, 2 str) przystosował się tego wieczoru do gry swoich kolegów. Słabiutka skuteczność (FG 2-8) i najwyższy minusowy wskaźnik w zespole (-16) najlepiej oddają obraz jego postawy. Nie ma jednak sensu wysnuwać po tym meczu daleko idących wniosków. Debiutant po prostu potrzebuje większego wsparcia na obwodzie, a z fatalnie grającym AJ’em Pricem jego współpraca układała się równie źle co powodowało często konieczność oddawania rzutu z nieprzygotowanej pozycji.

W tym meczu zobaczyliśmy też Tylera Zellera. Center Cavs w niecałe 15 minut akcji zanotował 5 punktów, 2 zbiórki, przechwyt i blok.

W NBA zadebiutował też Jared Sullinger – niegdyś gwiazdor uczelni Ohio State. „Sully” zagrał w przegranym przez Celtics meczu z Heat tylko 8 minut zdobywając przez ten czas 2 punkty oraz zbierając jedną piłkę.

Natomiast w ostatnim starciu wieczoru z pozytywnej strony pokazał się Jae Crowder. Drugorundowy pick Dallas wniósł z ławki sporo świeżości notując 8 punktów, 3 zbiórki i 2 asysty w 19 minut gry.