Vaughn niespodziewanym faworytem po posadę trenera w Orlando?

Wieloletni rozgrywający klubów NBA oraz dotychczasowy współpracownik Gregga Popovicha jest wg kilku źródeł najbliższy posady trenerskiej na Florydzie. Jacque Vaughn w sezonie 2002-2003 reprezentował barwy Magic, a teraz miałby wrócić na Florydę.

Vaughn występował w lidze od sezonu 1997 i wówczas miał okazję wystąpić w finale NBA, dla Utah Jazz, u boku legendarnego duetu Stockton-Malone. Występował następnie w Atlancie, New Jersey i San Antonio. Podczas gry w Spurs, w 2007 roku, zdobył swój jedyny tytuł Mistrza NBA..

37-latek, od 2010 jest on w sztabie Gregga Popovicha i analizuje grę przeciwników oraz pomaga w układaniu zagrywek dla Ostróg.

Ciekawostka związana z Vaughnem, to podczas turnieju McDonalda dla najlepszych amerykańskich graczy młodego pokolenia, gracz Kansas rozdał on 13 asyst, co pozostaje rekordem aż do dziś!

Wg nieoficjalnych informacji akcje Vaughna u nowego managera Magic, Roba Hennigana stoją wyżej, aniżeli akcje Briana Shawa (asystenta Pacers) czy Michaela Malone’a (asystent Hornets). Czy zatem Magicy będą mieli niespodziewanego, młodego i niedoświadczonego trenera na swoim stołku? Ciekaw jestem co na to wieloletni asystent Stana Van Gundy’ego, Patrick Ewing, który wydaje się być większym autorytetem dla graczy..