Vaughn niespodziewanym faworytem po posadę trenera w Orlando?

Wieloletni rozgrywający klubów NBA oraz dotychczasowy współpracownik Gregga Popovicha jest wg kilku źródeł najbliższy posady trenerskiej na Florydzie. Jacque Vaughn w sezonie 2002-2003 reprezentował barwy Magic, a teraz miałby wrócić na Florydę.

Vaughn występował w lidze od sezonu 1997 i wówczas miał okazję wystąpić w finale NBA, dla Utah Jazz, u boku legendarnego duetu Stockton-Malone. Występował następnie w Atlancie, New Jersey i San Antonio. Podczas gry w Spurs, w 2007 roku, zdobył swój jedyny tytuł Mistrza NBA..

37-latek, od 2010 jest on w sztabie Gregga Popovicha i analizuje grę przeciwników oraz pomaga w układaniu zagrywek dla Ostróg.

Ciekawostka związana z Vaughnem, to podczas turnieju McDonalda dla najlepszych amerykańskich graczy młodego pokolenia, gracz Kansas rozdał on 13 asyst, co pozostaje rekordem aż do dziś!

Wg nieoficjalnych informacji akcje Vaughna u nowego managera Magic, Roba Hennigana stoją wyżej, aniżeli akcje Briana Shawa (asystenta Pacers) czy Michaela Malone’a (asystent Hornets). Czy zatem Magicy będą mieli niespodziewanego, młodego i niedoświadczonego trenera na swoim stołku? Ciekaw jestem co na to wieloletni asystent Stana Van Gundy’ego, Patrick Ewing, który wydaje się być większym autorytetem dla graczy..

Woy

Największy i najstarszy Dinozaur na Enbiej.pl, współtwórca strony. Fan koszykówki z końcówki lat '80-tych oraz początku lat '90-tych ; show-time Lakersów czy mocnej defensywy Pistons oraz Knicks. Kibic Chicago Bulls oraz Magica Johnsona czy Scottiego Pippena.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *