Zostało trzech w wyścigu o posadę w Charlotte.

Autor: Jacek Konsek

Jerry Sloan, Brian Shaw lub Quin Snyder – jeden z nich zostanie wkrótce trenerem Charlotte Bobcats. Ostatnie rozmowy prowadzi Michael Jordan, właściciel drużyny z Charlotte.

Charlotte Bobcats zakończyli sezon z bilansem 7-59, który pod względem procentu zwycięstw był najgorszy w historii NBA. Głową za to zapłacił Paul Silas, który został zwolniony z funkcji pierwszego trenera. Od tego czasu właściciel klubu, legendarny Michael Jordan prowadzi rozmowy z kandydatami..

Na początku było ich kilkunastu, potem 10, a obecnie zostało tylko trzech. Najbardziej znanym jest słynny Jerry Sloan, który na ławce trenerskiej NBA spędził 22 lata, z czego 19 w Utah Jazz. Brian Shaw oraz Quin Snyder to z kolei szkoleniowcy młodszej generacji, którzy jeszcze nie mieli okazji samodzielnie prowadzić drużyn w najlepszej koszykarskiej lidze na świecie.

Jordan spotkał się już ze Sloanem, wkrótce porozmawia w cztery oczy z Shawem oraz Snyderem. Shaw, asystent w Indianie Pacers, jest również na celowniku Orlando Magic, którzy pożegnali się ze Stanem Van Gundym.