Garnett na celowniku Nets

Kevin Garnett, który ewidentnie przechodzi teraz renesans formy znalazł się na celowniku Brooklyn Nets. Drużyna Michaiła Prokhorova będzie miała sporo dostępnej gotówki i z pewnością może złożyć mu szczodrą ofertę, ale czy KG były nią zainteresowany?

W Nets wciąz ważą się losy Derona Williamsa, Geralda Wallace’a, Geralda Greena, a także dotychczasowego duetu podkoszowych – Krisa Humphriesa i Brooka Lopeza.

Pierwszy z wymienionych i bodaj najbardziej rozchwytywany wolny agent na rynku – Deron Williams – spędza tymczasem wakacje w Moskwie gdzie się udał na zaproszenie swojego prezesa. Panowie mają też za sobą spotkanie w Turcji, w którym uczestniczyli także GM Nets – Billy King i… były partner Derona z Jazz – Andrei Kirilenko.

Brooklyn może zaoferować Williamsowi 5-letni kontrakt wart 109 mln $. Na mocy obecnego CBA każdy inny klub jest tymczasem ograniczony maksymalnie 4-letnią umową za 81 mln $. Najbardziej zainteresowani są Mavericks (D-Will pochodzi z Teksasu), ale jak wspomina cytowany niżej Mark Cuban ciężko im będzie zaryzykować takimi pieniędzmi.

We’re the last organization to get one thing in our mind and that’s the only thing we’re going to do. The CBA changed. You can’t look at things the exact same way you did before. Before, if you went to the luxury tax, you paid dollar for dollar and there were no competitive issues. Now, you get up there it’s a lot more expensive, but more importantly, you’re limited on trades, on ability to add players.

Według pogłosek pochodzących z NY Post wynika, że Nets chcą z całą pewnością zatrzymać Geralda Greena, który był jednym z objawień sezonu. Duże nadzieje wiążą także z Lopezem, ale w jego przypadku dużo będzie zależało od tego czy pojawią się jakieś propozycje transferowe.

Jak na tle tego wszystkiego prezentuje się szansa na transfer Garnetta? Biorąc pod uwagę jego obecną formę – z pewnością mimo swojego wieku byłby wielkim wzmocnieniem. Mimo wszystko o ile w Celtics nie dojdzie do rewolucji, stawiam na jego pozostanie w Bostonie. Brooklyn ma ponoć gotową alternatywę dla Big Ticketa, w postaci oferty dla Ersana Ilyasovy (obecnie Bucks).

Mateusz Babiarz

Manager i biznesmen, a po godzinach pasjonat NBA. Od lat kibic San Antonio Spurs i Philadelphia 76ers. Fan Popovicha, ostrej gry dawnych Pistons i fryzur Andrew Bynuma.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *