Hot news – 5.08.2012

1. Rysie gorąco poszukują nowego head coacha. Lista chętnych na wyciagnięcie z ligowego dna Bobcats się wydłuża a pierwszym chętnym do interwiew jest legendarny podkoszowy N.Y.Knicks i asystent Stana Van Gundy’ego w Orlando – Patrick Ewing. Co ciekawe, do niedawna asystentem trenera w Charlotte był dobry kolega King Konga, specjalista od defensywy – Charles Oakley. Ewing nie jest sam jednak w wyścigu po posadę trenera, a jak wcześniej informowaliśmy Michael Jordan i spółka interesowali się zwolnionym z Blazers, Natem McMillanem. W dalszej kolejności klub M.J.’a spytał o zgodę sterników Pacers w sprawie rozmowy o pracę z asystentem Franka Vogela, byłego asystenta Phila Jacksona, Briana Shawa. Mike Malone, asystent Marka Jacksona w GSW to kolejne przewijające się przez Bobcats nazwisko trenera, a rozmowę o pracę ma mieć właśnie dziś.
Co zastanawiające (czy to nie tylko plotka) na liście Jordana wg amerykańskich mediów jest również Jerry Sloan! I należy się tylko zastanowić jak to niedawno niewyobrażalne było by Jordan i Ewing oraz Jordan i Sloan w jednym stali domu;-)

2. Joakim Noah nie zagra w meczu numer 5 pomiędzy Bulls i Sixers, jego uraz jest zbyt poważny i ryzyko na pewno nie wyszłoby mu na zdrowie..To samo tyczy się Jeremy’ego Lina, który na dzień dzisiejszy nie jest w takiej formie by wspomóc swoich Knicks, również podczas starcia numer 5, z Heat. Lin nie dostał też pozwolenia od lekarzy na udział w starciu.

3. Wiele wiadomości przebija się przez Dallas. Zaczynając od Ricka Carlise, jego posada wydaje się być bezpieczna, wg zdania Donniego Nelsona a trener oczekuje nowej umowy (4-letnia właśnie wygasła). Nelson również liczy, że do zespołu dołączy, mający tego samego agenta, co Jason Kidd, Deron Williams (wolny czas od kosza spędzają razem, grając w golfa). Z kolei Dirk Nowitzki wypowiedział się na temat swojej kondycji, sugerując, że po raz pierwszy w karierze nie był zadowolony z pracy swoich nóg i popracuje nad ich wzmocnieniem tego lata. Dirk dodał, że brakowało mu w konfrontacji z atletycznymi Thunder osoby Tysona Chandlera. Ponadto lider Mavs liczył na bardzo duże wsparcie, podczas całego sezonu, ze strony odsuniętego od drużyny, Lamara Odoma. (L.O. nie dostanie premii za play off w postaci 14K USD). Wracając do osoby Chandlera – najlepszego defensora NBA – wg doniesień z Texasu – Mark Cuban skitował pytanie jednego z dziennikarzy na temat niedoszłej przyszłości centra w Dallas. Otóż szef klubu nie uważał ( i nadal nie uważa) ,żeby ‘Ty’ był graczem takiego kalibru by prowadzić Mavs do walki o najwyższe cele przez kolejne sezony. Cuban swoją wypowiedź zakończył na temacie Jasonów Terry’ego i Kidda, podkreślając, iż chętnie widziałbym oby panów w nowym sezonie, ale za odpowiednią cenę (pewnie nie wygórowaną, gdyż sternik Mavs miał już pewne „ale” po przegranej serii do nowej – obwiązującej od kilku miesięcy CBA – sugerując, iż jest ona krzywdząca dla Mistrzów).

4. Lakers są mocno zainteresowani przedłużeniem umowy z Ramonem Sessionsem, i powalczą o Jordana Hilla, który boryka się z problemami z prawem. Obaj gracze na pytania o nowe umowy, odpowiadają wymijająco, że teraz koncentrują się na najlepszej grze dla Lakers a sprawę kontraktów zostawiają na post-season.

5. Zawodnik Bucks, Kameruńczyk Luc Mbah a Moute pomyślnie przeszedł operację kolana w Los Angeles, w miniony piątek. Rehabilitacja skrzydłowego i jego kolana może potrwać od 6-8 tygodni.

6. Adam Morrison i Al Thornton są na liście 20 wolnych agentów, którzy wezmą udział w campie Brooklyn Nets. Obaj panowie to byłe topowe wybory draftu a ich kariery pokrzyżowały przeróżne urazy. O ile Morrison – wybrany przez Bobcats – słynął z miękkiego nadgarstka i pewnej ręki, o tyle Thoronton świetnie spisywał się w grze bliżej kosza i efektownych akcjach.

7. 12 miesięcy może potrwać rozbrat Barona Davisa z koszykówką. To efekt kontuzji rzepki podczas 4 meczu Knicks z Heat. Fani B-Diddy’ego zastanawiają się czy grający słaby sezon zawodnik, będzie miał energię by kontynuować karierę? Operacja rzepki będzie miała miejsce pod koniec tego tygodnia. Mówi się, że wymarzoną opcją dla zawodnika byłby zawód trenera w UCLA.

8. ‘Uciekinier z Gdyni’ (nie bierzcie tego dosłownie), czyli Alonzo Gee staje się obiektem spekulacji transferowych wielu drużyn. Obok Phoenix Suns i San Antonio Spurs, ręce po niego mogą wyciągnąć Detroit Pistons i Minnesota T-Wolves. Nieoficjalnie, zarabiający ok. 900 K USD za sezon, może dostać nawet 4 mln USD w następnym roku gry!

9. Erazem Lorbek nie udzielił żadnej odpowiedzi na zakończenie fazy zasadniczej hiszpańskiej ACB (jego team ją wygrał), co do pytania o swoją przyszłość w NBA. Gracz Barcy i jego nazwisko od lat widnieje przy San Antonio Spurs w aspekcie wyboru w drafcie.

10. Wg doniesień z obozu Knicks Mike Woodson może spać spokojnie i po zakończeniu play off może spodziewać się nowej umowy i stanowiska „nie-tymczasowego” trenera w N.Y. Spekulacje na temat Phila Jacksona czy Johna Calipariego mocno przygasły.