Silas żegna się Bobcats..

Zgodnie z oczekiwaniami Paul Silas opuścił szeregi Charlotte Bobcats, którzy w obecnych rozgrywkach mieli najniższy w historii NBA odsetek zwycięstw.  Silas prowadził Charlotte Bobcats od grudnia 2010 roku, kiedy to zastąpił Larry’ego Browna. 

Silas w przeszłości miał okazję prowadzić LeBrona Jamesa w Cavaliers oraz był kojarzony z pracą w Hornets. W tym roku jednak sięgnął przysłowiowego dna z najgorszym teamem NBA, Bobcats..

Klub, którego właścicielem jest Michael Jordan, w czwartek zakończył ten sezon porażką we własnej hali z New York Knicks 84:104. Była to jego 59. porażka, przy siedmiu zwycięstwach, co daje najniższy w historii odsetek wygranych: 10,6 proc. Poprzedni rekord należał do zespołu Philadelphia 76ers, który w sezonie 1972/73 zanotował odsetek 11,0 (9 zwycięstw i 73 porażki). Teraz Jego Powietrzna Wysokość czeka na dzień loterii draftowej i ma nadzieję na wyciągnięcie pierwszego losu a ponadto chce znaleźć młodszego trenera, z większą charyzmą by z jego młodych i niedoświadczonych koszykarzy zrobił zgrany i bardziej rozumiejący się kolektyw.

Wiadomo też, co podkreślał sam Larry Brown, iż praca z Michaelem nie należy do najprzyjemniejszych i często on lubi głośno wypowiedzieć swoje zdanie lub ingerować w pracę trenerską..

Pierwsze nazwisko padające w kontekście pracy w Charlotte to Nate McMillan (ex Sonics i Blazers).