Knicks polują na Jaxa??

Autor: Bartek Berbeć

Phila Jacksona przedstawiać nie trzeba, bo to jedna z najsłynniejszych postaci w historii całej NBA. Trener, który wygrał 11 mistrzowskich tytułów w najlepszej lidze świata jest teraz kuszony astronomiczną sumą przez New York Knicks.

Jak donosi serwis CBS Sports, to właśnie obecny zespół Carmelo Anthony’ego, Amar’e Stoudemire’a oraz Jeremy’ego Lina może być kolejnym w trenerskiej karierze „Zen Mastera”. Wcześniej pod jego wodzą Chicago Bulls oraz Los Angeles Lakers zdobyły wspólnie 11 mistrzostw NBA.

Oferta, którą mają przedstawić Philowi Jacksonowi Knicks, jeżeli nie przejdą pierwszej rundy play-off, jest wręcz absurdalna. Za 4 lata prowadzenia ekipy z „Big Apple” trener otrzymałby… 50 milionów dolarów! Wszystko ma zależeć od stanu zdrowia trenera, który wycofał się po zakończeniu sezonu 2010/11 z prowadzenia klubu w NBA.

Przypomnijmy, że obecnie na ławce trenerskiej Knickerbockers zasiada Mike Woodson, który początkowo objął to stanowisko na zasadzie tymczasowości, jednak z czasem włodarze klubu przekonały się do niego i pojawiły się pogłoski, że raczej zostanie na stałe.

Knicks dokonali już jednego ruchu transferowego w biurze – Glen Grunwald został wiceprezydentem oraz głównym managerem.