Nieznana data powrotu D-Rose’a.

Autor: Bartek Berbeć

MVP ubiegłego sezonu NBA, Derrick Rose, przeżywa teraz trudne chwile w związku ze swoją kontuzją. Lider Chicago Bulls nie może grać, ale jego koledzy radzą sobie bez niego zaskakująco dobrze.

Derrick Rose zmaga się z dość nietypowym urazem, ponieważ dokuczają mu okolice pachwiny. W „Windy City” zawsze dużą wagę przykładało się do pełnego leczenia kontuzji, stąd też nie ma pośpiechu, zwłaszcza biorąc pod uwagę dobre wyniki Byków.

Tym samym nie wiadomo, kiedy „D-Rose’a” znów zobaczymy w akcji, jednak jak zapewnia trener Tom Thibodeau, będzie to na pewno przed zakończeniem tego sezonu regularnego.

Naprawdę nie wiem, kiedy wrócę. Chciałbym znać odpowiedź na to pytanie… wtedy wiele rzeczy stałoby się dla mnie łatwiejsze. Na pewno zajmie mi to chwilę, aby znów wejść w rytm. Chciałbym, żeby był to najwyżej jeden mecz. Zobaczymy – opowiada Rose.

Derrick każdego dnia robi coraz więcej, a więc podąża drogą, którą chcemy– mówił Thibodeau. Dodał też, że powrót nastąpi w sezonie regularnym.

Rose opuścił już 11 spotkań z rzędu. W poniedziałek natomiast do gry wrócił inny zawodnik Chicago Bulls, Richard Hamilton.