Wizards ogrywają Sixers, C’s na prowadzeniu w Atlantic Division

Problemów Philadelphia 76ers ciąg dalszy. Nie dość, że przegrali wczoraj z będącymi w wiecznej przebudowie Wizards, to jeszcze kilka godzin później w Minnesocie, Celtics ograli Timberwoles i mają już mecz przewagi na szczycie Atlantic Division.

Katem Sixers okazał się wczoraj Cartier Martin, który w drugim meczu od powrotu z D-League rzucił 20 punktów i zebrał 6 piłek.

Philadelphia 76ers 28-23 15 21 26 14 76
Washington Wizards 12-39 23 32 24 18 97

W skrócie

Statystyki spotkania Sixers @ Wizards (źródło: NBA.com)

Wspomniany Martin w sumie rozegrał 105 spotkań na parkietach NBA. Przed pobytem w Waszyngtonie zaliczył epizody w Bobcats i Warriors. Wczoraj na boisku wyglądał jak weteran trafiając raz za razem i przyćmił stosunkowo mocny backcourt Sixers. Warto jeszcze dodać, że w czwartek Cartier był wciąż graczem Iowa Energy.

It was something you have to go through. Once you already went through it, you know what to expect already. – Cartier Martin

Wygrana Wizards to jednak nie jest zasługa tylko jednego gracza. Poza Martinem bardzo dobre zawody rozegrali Nene i Jordan Crawford. Pierwszy do spółki z Veselym i Seraphinem zdominował zbiórki (gospodarze wygrali tą kategorię 52-38). Drugi regularnie stwarzał zagrożenie dalej od obręczy.

Po porażkach z Hawks, Celtics, Pistons i dwukrotnie z Pacers w stolicy w końcu doczekano się wygranej. Zespół trenera Wittmana wrzucił piąty bieg na przełomie pierwszej i drugiej kwarty gdy zebrał się na jedenastopunktowy zryw. Tak osiągnięta przewaga została utrzymana (i powiększona) przez resztę spotkania.

Niestety dla miejscowych Nene i Trevor Booker musieli opuścić plac gry przed czasem po tym jak obu dopadł uraz stopy. Na razie nie wiadomo kiedy będą zdolni do gry. Warto jeszcze zaznaczyć, że poza składem na mecz z Sixers byli już Rashard Lewis i Andray Blatche, czyli mówimy w zasadzie o czterech pierwszych podkoszowych Wizards.

Na tle Wizards goście wyglądali jak przypadkowa grupa osób. Piętnaście puntów w pierwszej i czternaście w czwartej kwarcie przeciwko tak słabej obronie jak ta z Waszyngtonu jest naprawdę zawstydzającą statystyką. Co gorsze, wydaje się że trener Collins nie ma w tej chwili pomysłu jak pozbierać drużynę. Zapytany przez dziennikarza podczas przerwy czy myśli, że w drugiej połowie jego zespół powalczy o wygraną odpowiedział krótko „nie„.

Czy w obliczu swojej słabej formy Sixers powinni zacząć się obawiać o miejsce w Playoff? Chyba jeszcze nie, bo nad Bucks mają cztery spotkania przewagi, ale jak wiadomo nikt na Wschodzie nie chce znaleźć się na siódmym lub ósmym miejscu bo to oznacza walkę z Heat lub Bulls, z której każdemu będzie ciężko wyjść.

I could just see we weren’t ready. For whatever reason, we weren’t ready. – Doug Collins

Przed zbliżającym się Final Four NCAA na parkietach NBA nie brakuje licznych podtekstów. Wczoraj naprzeciw siebie stanęli m.in. John Wall (Kentucky) i Evan Turner (Ohio State).

Na początku tego tygodnia Gary Williams, były trener ekipy Maryland powiedział, że jego zdaniem Kentucky byłoby w stanie ograć Wizards.

That’s a joke. The Wildcats are a great team. I hope they win the national championship, but you can’t believe what everybody says. – John Wall