Johnson i Durant najlepszymi graczami tygodnia #12.

Joe Johnson z Atlanty Hawks i Kevin Durant z Oklahoma City Thunder zostali wyróżnieni tytułem Gracza Tygodnia. O ile dla J.J.’a jest to pierwsze tego typu wyróżnienie, o tyle dla Durantuli był to już trzeci podobny laur na przestrzeni bieżących rozgrywek.

Johnson poprowadził Jastrzębie do 4 wygranych podczas 5 ostatnich spotkań drużyny. Jego średnie przedstawiały się następująco: 23.2 pkt, 5.4 zb oraz 3.2 as. W poprzednią środę w meczu przeciwko Cavaliers trafił on trzy punktowy rzut na remis, dający dogrywkę a następnie wygraną Hawks, 103-102.
Dzień później jego kolejny rzut za trzy punkty, przeciwko Wizards najpierw dał Atlancie jednopunktowe prowadzenie a dalej jego celne rzuty osobiste przypieczętowały wyjazdową wygraną, 95-92. No i w końcu minionej nocy, w meczu przeciwko Utah Jazz doprowadził on do trzeciej dogrywki, by w ostatniej z nich rzucić 8 z 16 punktów swojej drużyny (139-133). Johnson w swoim najlepszym meczu minionego tygodnia zaliczył 37 oczek.

Dla Duranta było to już trzecie wyróżnienie pod nazwą Gracz Tygodnia. Tym razem pomógł on Thunder w wygraniu trzech z czterech ostatnich spotkań. Średnie z ostatnich 7 dni numeru 35 z Oklahomy to: 29.5 pkt, 10.3 zb, 5 as i 2 przech. W swoim najlepszym występie przeciwko Wolves, zapisał na koncie 40 pkt i 17 zb. Thunder wygrali 149-140 po dwóch dogrywkach.

Innymi nominowanymi do wyróżnienia byli: Amar’e Stoudemire, Ryan Anderson, Josh Smith i Dwayne Wade na Wschodzie oraz Kevin Love, Al Jefferson i Goran Dragić na Zachodzie.