Kolejny Celt ma problemy z sercem?

Gdy rozbici po wymianie Kendricka Perkinsa Celtics stracili na cały sezon Jeffa Greena z powodu kłopotów z sercem wydawało się, że wyczerpali limit pecha. Tymczasem jak donosi The Globe podobne kłopoty wykryto u innego skrzydłowego C’s – Chrisa Wilcoxa.

Nieprawidłowa praca serca u 29 letniego gracza została zdiagnozowana przy okazji comiesięcznych badań. Wilcox poddał się nim po meczu z 76ers w środę (zagrał 14 minut, trafił 1/3 rzutów z gry, miał 1 zbiórkę i 2 przewinienia). Negatywna opinia lekarzy sprawiła, że nie pojawił się już w składzie na mecze z Trail Blazers i Lakers. Skrzydłowego czeka teraz pełen panel badań, który ma ostatecznie rozwiać lub potwierdzić wątpliwości.

Nie mogę zbyt wiele powiedzieć, czeka go teraz wiele badań. Oczywiście z punktu widzenia drużyny to duży cios. To jest straszne. Pomyślcie, prawdopodobieństwo posiadania w składzie jednego gracza z problemami z sercem jest minimalne, a dwóch już bliskie niemożliwości – tymczasem jest szansa że tak właśnie jest w naszym wypadku. Teraz wypada nam tylko czekać i zobaczymy co z tego wyniknie. – Doc Rivers