Joe Johnson opuści All Star Weekend. Josh Smith kandydatem do gry w Meczu Gwiazd.

To o czym mówiono od wczoraj zostało właśnie potwierdzone przez stronę NBA.com. Joe Johnson opuści Weekend Gwiazd NBA i nie zagra w Meczu Gwiazd. Johnson nie wystąpi również w konkursie rzutów za trzy punkty..

J.J. miał wystąpić w All Star Game po raz 6. jednak przegrał z urazem kolana, odniesionym w poniedziałkowej potyczce z Chicago Bulls. Wiele wskazuje na to, iż zastąpi go jego kolega z Atlanta Hawks, Josh Smith. 

Ex gracz Celtics i Suns – notujący ponad 16pkt na mecz w tych rozgrywkach – po szczegółowym badaniu rezonansem magnetycznym i stwierdzeniu groźniejszego urazu kolana został wykluczony z kolejnych potyczek Jastrzębi z New York Knicks oraz Orlando Magic.

Następnie zdecydowano również, iż Johnson powinien odpocząć  i  odpuścić święto gwiazd NBA. J.J. to drugi z liderów Hawks, po Al’u Horfordzie, który ma problemy ze zdrowiem w tym sezonie. Niewątpliwie jest to efekt ogromnego tempa bieżących rozgrywek i mniejszej ilości czasu na odpoczynek oraz regenerację. Wówczas właśnie wzrasta ryzyko kontuzji graczy.

Nie wykluczone, że gdyby nie kontuzje to Horford i Johnson znów zagościliby w tym prestiżowym wydarzeniu. Tymczasem fanom Hawks zostaje trzymać kciuki za występ Josha Smitha, który jest jednym z faworytów do wypełnienia luki po koledze z drużyny. O tej decyzji zastępstwa poinformuje nas David Stern w przeciągu 48h.