Afflalo zostaje w Denver.

26-letni obrońca Samorodków Aaron Afflalo doszedł do porozumienia ze swoim dotychczasowym pracodawcą i parafuje 5-letnią umowę opiewającą na 43 mln USD. Tym samym kamień spadnie z serca trenera George’a Karla, gdyż wskutek przygody chińskiej Wilsona Chandlera i J.R. Smitha potrzebuje on solidnych uzupełnień w składzie Bryłek.

Były zawodnik Detroit Pistons, który w minionym sezonie notował średnie 12.6pkt, 3.6 zb i 2.4 as, będzie podstawowym graczem Nuggets tuż obok Ty’a Lawsona, Danilo Gallinariego i Nene Hilario. Co ciekawe ten ostatni – brazylijski środkowy – również zwodził swój obecny klub prawie do ostatniej chwili, z podpisaniem nowej umowy wartej 67mln USD.

Pozostanie na dłużej w klubie utalentowanego rzucającego obrońcy tym samym oznacza drugą dobrą informację dla sterników Nuggets w tym tygodniu. Afflalo to ceniony i perspektywiczny gracz, który nie tylko patrzy na zdobycze punktowe lecz również świetnie spisuje się w defensywie, często skupiając się na kryciu czołowych obwodowych rywala.

Mimo faktu pozostania na dłużej w Chinach Wilsona Chandlera i J.R. Smitha, Aaron będzie zmuszony do dalszej walki o minuty na parkiecie i rywalizacji z pozyskanymi w zeszłym tygodniu z Dallas: Rudym Fernandezem oraz Corey’em Brewerem.

Wieść również niesie, że do zespołu może nawet dołączyć Kenyon Martin, który wg chińskich źródeł może zostać zwolniony z kontraktu w NBA-China za zgodą Latających Tygrysów z Xinjiang.