Houston pokonuje San Antonio

Koszykarze Houston Rockets udanie zainaugurowali rozgrywki przedsezonowe i pokonali we własnej hali San Antonio Spurs 101:87.

Mecz w Toyota Center niemal cały czas toczony był pod dyktando gospodarzy. Ostrogi próbowały zbliżyć się do Rakiet jeszcze w trzeciej kwarcie, na koniec której odrobili dziewięć punktów jednak czwarta część meczu pokazała, że tego dnia lepszą dyspozycję prezentowali koszykarze Kevina McHala.

Warto jednak wspomnieć, że goście grali bez Tima Duncana, Gary Neal’a czy Tony Parkera, co na pewno miało też wpływ na ostateczny wynik.

W ekipie Rockets wyróżnili się Louis Scola najlepszy strzelec w tym meczu, który zdobył 20 pkt, a także Jordan Hill zdobywca 17 pkt, a także 13 zb. Bardzo dobre zawody rozergrali także rezerwowi Houston. Szczególnie udany występ zaliczył bardzo aktywny w tym meczu Goran Dragic – 11 pkt, 4 as w niecałe 20 minut gry. Obok niego wyróżnić należy Terrence Williamsa, któremu zabrakło jednej zbiórki do double-double ( 14 pkt, 9 zb ). Dodatkowym smaczkiem był efektowny blok Hasheem Thabeeta pod koniec drugiej kwarty, który pozwala mieć nadzieje, że w tym sezonie jego rola będzie bardziej znacząca w porównaniu z poprzednimi rozgrywkami.

Wśród gości prym wiedli Argentyńczyk Manu Ginoblili oraz DeJuan Blair – obaj rzucili po 16 punktów. Pod nieobecność Tima Duncana bardzo udanie zaprezentował się także Tiago Splitter (13 pkt ), który szczególnie pod koniec spotkania zaimponował kilkoma efektowanymi akcjami pod koszem rywali.  Warto także zanotować, że w drużynie Spurs trzyminutowy występ zaliczył Giani Lawal, którego w tym sezonie mieliśmy okazje oglądać na polskich parkietach w czasie lock-outu. Niestety nie wyróżnił się niczym szczególnym mając zerowe wskaźniki statystyk.

Kolejny mecz tych drużyn już 21 grudnia w San Antonio.

SAN ANTONIO SPURS – HOUSTON ROCKETS 87-101 (20-24, 16-27, 29-20, 22-30 )

Spurs: M.Ginobili 16 pkt, Ford 8 pkt, Splitter 13 pkt, Blair 16 pkt, Jefferson 2 pkt – K.Leonard 2 pkt, J.Anderson 4 pkt, M.Bonner 12 pkt, F.Hassel 2 pkt, C.Joseph 4 pkt, A.Novak 2 pkt, D.Green 5 pkt, A. Hood 1 pkt.

Rockets: Scola 20 pkt, J .Hill 17 pkt, K .Martin 7 pkt, K. Lowry 9 pkt, C. Budinger 7 pkt – G. Dragic 11 pkt, M. Morris 1 pkt, T. Williams 14 pkt, J. Flynn 2 pkt,  C. Lee 6 pkt, H. Thabeet 4 pkt, G. Smith 3 pkt