Mason w Wizards, Anthony Carter w Raptors

Po 4 latach Roger Mason powraca do Waszyngtonu. 31-letni obrońca podpisał z Wizards umowę, która będzie obowiązywała przez rok. Klub ze stolicy USA podpisał także 3 debiutantów: Czecha Jana Veselego, Chrisa Singletona i Shelvina Macka.

Tymczasem Raptors odwołali trade, w którym mieli otrzymać Mike’a Pietrusa. Jako główną przyczynę takiego obrotu sprawy podaje się uraz kolana byłego gracza Suns. Zamiast Francuza pozyskają weterana Anthony’ego Cartera, który najprawdopodobniej będzie pełnił rolę trzeciego rozgrywającego.


Wracając do Wizards – wcześniej informowaliśmy już, że do zespołu trafi także Ronny Turiaf. Poza nim na obozie przygotowawczym pojawiła się jednak trójka innych zawodników, a są to: Mardy Collins, Mike Wilks i Aaron Pettway. Ten pierwszy w NBA rozegrał 189 spotkań reprezentując w swojej 4 letniej karierze Knicks i Clippers.

Natomiast Nick Young, czyli jedna z niespodzianek poprzedniego sezonu podobno nadal przebywa w Los Angeles i nie kwapi się do podpisywania umowy za 3.7 miliona dolarów.