NCAA: Dobry mecz Czyża

Nevada Wolf Pack z Olkiem Czyżem w składzie wygrała pierwszy mecz w tym sezonie, a Polak po dwóch nieudanych występach wreszcie zaprezentował się przyzwoicie. Z kolei Arizona Wildcats i UConn odniosły kolejno 4 i 3 zwycięstwo w tym sezonie.

Dzisiejszy raport z NCAA zaczynamy spotkaniem Nevada – Pacific, w którym wszystko było jasne już po pierwszych 20 minutach gry. Do przerwy przewaga Wolf Pack wynosiła prawie 30 punktów i do gry mogli przygotowywać się rezerwowi. Olek Czyż, który w pierwszych dwóch spotkaniach zagrał zdecydowanie poniżej swoich możliwości wreszcie zaprezentował dobrą dyspozycję rzucając 17 punktów (7-9 z gry) i zbierając 5 piłek. Co prawda tyle samo ile zebrał stracił (łącznie Nevada miała aż 25 strat przy 13 Pacificu), ale co najważniejsze przerwał fatalną passę i możemy mieć nadzieje, że z meczu na mecz jego forma będzie coraz lepsza.

Connecticut Huskies (4) 80 do 60 pokonali Czarne Niedźwiedzie z Maine. Dobrze zaprezentował się trzon zespołu z Jeremy’m Lambem na czele (16pkt/4ast/3zb/3stl). Alex Oriakhi w 20 minut zanotował 16 punktów i 8 zbiórek, a DeAndre Daniels odpowiednio 15 i 7. Najlepszy mecz w dotychczasowej karierze w NCAA rozegrał topowy prospekt na 2012 rok – Andre Drummond. Podkoszowy wchodził w tym meczu z ławki i pomimo aż 7 niecelnych rzutów osobistych (1-8) zdobył 11 punktów. Do tego dołożył imponujące 11 zbiórek w ofensywie (łącznie 14) i 4 bloki. Aktualny bilans Huskies to 3-0.

Już 4 raz zwycięscy z parkietu schodzili koszykarze Arizona Wildcats (15). Podopieczni Seana Millera rozprawili się z niepokonanymi dotychczas St.John’s Red Storm, 81-72. Najlepszymi graczami Wildcats byli: Solomon Hill (15pkt/7zb/3ast), Kyle Fogg (13pkt/6ast/3zb) i Jesse Perry z double-double 11 punktów i 10 zbiórek.

Ważne zwycięstwo odniosła Floryda (7), która we wtorek uległa Ohio State. Ich przeciwnikiem był zespół North Florida Ospreys, którzy mają za sobą m.in. porażkę z Alabamą (16). Bradley Beal, czyli jeden z najlepszych tegorocznych freshmanów zanotował double-double z 12 punktami i 10 zbiórkami. Dobrze spisał się też Kenny Boynton. Najlepszy strzelec Gators w tym sezonie do 20 punktów dodał 5 asyst i 4 zbiórki. Już niedługo zespół Billy’ego Donovana sprawdzą silne zespoły Syracuse i Arizony.