Durant rozważa grę w Niemczech i nie tylko.

Niemiecki klub BBC Bayreuth poinformował, że z uwagi na trwający za oceanem lokaut chce sprowadzić gwiazdę koszykówki amerykańskiej – Kevina Duranta. Zawodnik Oklahoma City Thunder to najskuteczniejszy gracz poprzedniego sezonu w lidze NBA a tego lata nie raz udowodnił nam jak bardzo tęskni za czynnym graniem min. występując w różnego typu pokazówkach.

Od trzech tygodni prowadzimy poważne negocjacje z menedżerami Kevina Duranta – przyznali działacze BBC Bayreuth, zajmującego aktualnie 13. miejsce w niemieckiej ekstraklasie. Te same rewelacje potwierdził stacji ESPN agent zawodnika Aaron Goodwin.

Co ciekawe nie tylko Niemcy zabiegają o Durantulę i do gry włączyły się dwie inne ekipy, jedna z Izraela oraz druga z Hiszpanii. Pierwsza to słynne Maccabi Tel Aviv w barwach którego figurują już dwie postacie z NBA, mianowicie Omri Casspi (dołączył przed dwoma dniami) oraz Jordan Farmar (był już nawet MVP tygodnia w Eurolidze). Ten team prowadzony przez Davida Blatta (opiekuna kadry Rosji) ma ogromną chrapkę na zdominowanie rozgrywek Euroligi. Na pewno z Durantem to zadanie byłoby ułatwione.

Druga ekipa walcząca o super strzelca i MVP ostatnich Mistrzostw świata to Valencia BC.

W minionym sezonie 22-letni Durant zajął pierwsze miejsce na liście najskuteczniejszych graczy NBA, ze średnią 27,7 pkt. Trafił również do najlepszej piątki rozgrywek. W niej miałby szansę na powalczenie o Mistrzostwo Hiszpanii i grę u boku takich zawodników jak Nando DeColo, Florant Pietrus oraz Victor Claver. Pierwszy i trzeci gracz wybrani zostali w drafcie do NBA.

Źródło informacji: PAP, ESPN