Parker tym razem przegrywa z Asvelem

Autor: Quentin

Gorzką pigułkę musiał przełknąć dzisiaj gwiazdor reprezentacji Francji i trzykrotny Mistrz NBA z San Antonio Spurs – Tony Parker, który nie zdołał poprowadzić swojego ASVEL Villeurbanne Lyon do kolejnego zwycięstwa w lidze francuskiej.

Porażka była o tyle bolesna, że przed startem czwartej kwarty jegi zespół grający dziś u siebie z Gravelines prowadził 61:52. Dotychczasowy bilans jego zespołu to 1-1.

Goście przejęli inicjatywę całkowicie w ostatniej „ćwiartce” wywożąc z Lyonu 2 punkty zwyciężając ostatecznie 72:69.

Tony Parker nie miał wczoraj zbyt dobrego dnia, uzyskując 18 punktów, 5 zbiórek i 3 asysty, ale i tak obok Edwina Jacksona (20pkt) był najlepszym graczem na parkiecie w swoim zespole. Kolejny słaby występ zanotował inny gracz z NBA – Hilton Armstrong, który uzyskał zaledwie 4 punkty i 6 zbiórek w ciągu 25 minut gry, jakie spędził na parkiecie.