Wakacje z NBA (32)

Porcja newsów

Zacznijmy dziś o najnowszych, na razie, niepotwierdzonych doniesień z Houston. Otóż niektóre źródła wskazują, iż All Star 2013 odbędzie się w hali Rakiet. Toyota Center gościła już najlepszych graczy ligi w sezonie 2005/6. Pamiętacie jeszcze tamto spotkanie?

Emocje w tamtym spotkaniu trzymały nas w grze do samego końca, a wynik ustalił Dwayne Wade. 29 oczek czyli najwięcej dla Wschodu uzyskał LeBron James. Z kolei Tłoki po raz pierwszy od czasu All Star Game w Nowym Jorku wysłali do Meczu Gwiazd aż 4 swoich graczy. Niestety próba dostania nagrody MVP spotkania, nie powiodła się wówczas, grającemu przed swoją publiką, T-Macowi (36 oczek). Otrzymał ją James.

Ciągle trwa serial pt. „szukamy head coacha dla Wilków”. Ostatnio jak pisząc o doniesieniach z Minnesoty daliśmy wzmiankę o Samie Mitchellu. Dziś jak bumerang media informują na temat potencjalnych rozmów (już nie przez telefon) z Larrym Brownem. Jak pamiętacie Mistrzem NBA z czasów trenerki wśród Tłoków był zainteresowany Doc Rivers, widząc go w roli swojego asystenta Celtów.

Tymczasem wg ostatnich doniesień Mike Woodson, który też był na radarze Mike’a Kahna znajdzie zatrudnienie w sztabie New York Knicks. Jak donosiliśmy przed dwoma tygodniami, ex coach Hawks będzie odpowiedzialny za defensywę. Na pewno sporo pracy przed nim.
Wg źródeł związanych z N.Y. Knicks na radarze klubu pojawili się (nie pierwszy raz) J.J.Barea, Rudy Fernandez, a nawet Rodrigue Beabouis (dziwne ?, że wszyscy z Dallas).

Rośnie liczba zawodników, którzy udają się na letnie szkoły. Wykorzystując fakt, że nie ma ani campów ani obozów przygotowawczych, więc gracze NBA zamierzają podnieść swoje kwalifikacje, ucząc się (kiedyś NBA realizowała hasło Stay in School). Do szkolnych ławek wracają : Baron Davis, Russell Westbrook, Trevor Ariza, Kevin Love, a ostatnio gracz T-Wolves – Anthony Randolph. Panowie; życzymy samych szóstek (czy ocen typu A w USA).

Corey Joseph, zawodnik Ostróg z San Antonio zdecydował się na grę dla reprezentacji Kanady. Obok niego w kadrze Klonowego Liścia zagra Joel Anhtony z Heat czy Andy Rautins z Knicks.

Na koniec 'europejskie przyloty’ (dziś jeszcze mniej niż wczoraj, ale z pewnością liczba nazwisk z każdym dłuższym dniem lock outu, będzie rosła).

Jamalem Crawfordem z Hawks zainteresowane są czołowe klubu tureckie. Jamal ma tego samego agenta co Kevin Durant i kto wie czy obaj gracze nie wylądują nad Bosforem.

Cedric Simmons (ex Cavs,Hornets, Bulls czy Kings) wybierze najprawdopodobniej grę w lidze hiszpańskiej.

Nowy kolega Marcina Gortata – Markieff Morris – jest o krok od podpisania umowy z Mistrzem Euroligi – greckim Panathinaikosem. Co ciekawe, może spotkać tam mającego polski paszport Davida Logana.

Carlos Boozer przemówił i zaznaczył ,że chętnie wybrałby grę na kontynencie azjatyckim.

Czy znacie juz tatuaż Chrisa Bosha?

C.D.N.