Vince bliski odejścia z Suns?

Kolejne sensacyjne doniesienia z Arizony. Po informacji na temat potencjalnej wymiany z udziałem Marcina Gortata do Wolves, do naszych uszu dobiegła wiadomość o planowanym rozstaniu z Vincem Carterem!

Wg Arizona Republic i dziennikarza Paula Coro Słońca rozmawiają z agentem Vince’a Cartera na temat wykupu jego ostatniego roku kontraktu.

34-letni zawodnik trafił do Arizony w lutym wraz z Marcinem Gortatem i Mickaelem Pietrusem (Francuz wykorzystał swoją opcję przedłużenia umowy z Suns) w zmian za Jasona Richardsona i Hedo Turkoglu.

Podczas swojej dwumiesięcznej gry w Phoenix, przeplatanej z leczeniem urazu kolana, Carter notował średnie bliskie 14pkt, 4zb oraz 2as. W 2007 podpisał on z Nets czteroletnią umowę wartą 61,8 mln USD.

Wygląda na to, iż Słońca po nieudanym sezonie i braku gry w najważniejszej fazie sezonu postawią na młodszych graczy jak Jared Dudley czy Mike Pietrus. Przypomnę, że Suns mają też 13 wybór w tegorocznym drafcie i raczej użyją go przy wyborze gracza na pozycję numer 4.