Roszad trenerskich ciąg dalszy

Porcja newsów

1. Los Angeles Lakers rozpoczęli swoją przebudowę po porażce z Dallas Mavericks, od zastąpienia ustępującego Phila Jacksona, Mike’m Brownem. Z kolei były trener Cavs nie marnuje czasu i szuka sobie wartościowych współpracowników – przy okazji dobrze mu znanych. Jako pierwszy do współpracy z Lakers szykowany jest Mike Malone. Otrzymał on już zielone światło od władz Hornets, a na co dzień wspiera Monty’ego Williamsa. Malone jest synem innego trenera NBA – Brandana. Ponadto asystował nie tylko w Cavaliers jak również przy pracy z reprezentacją Kanady.

2. Drugim trenerem, który może zasilić staff Lakersów jest słynny włoski szkoleniowiec Ettore Messina. Uważany za najlepszego coacha Starego Kontynentu, wielokrotny zwycięzca Euroligi z CSKA czy Kinderem Bologna, już od dwóch lat regularnie jest wymieniany jako kandydat na trenera w NBA. Teraz Messina po przerwanej na własne życzenie przygodzie z Realem Madryt (zarzucał graczom nie wykonywanie wytycznych) jest bezrobotny, a NBA byłoby dla niego nowym i ciekawym wyzwaniem. 42-latek jest uważany za mistrza defensywy.

3. Partia numer trzy na ławkę byłych już dwukrotnych Mistrzów NBA to John Kuester. Zwolniony przed godzinami trener Pistons, po dwóch latach walki z rozkapryszonymi gwiazdami Mo-town: Ripem Hamiltonem, Tay’em Princem czy Rodney’em Stuckeyem, dostał wilczy bilet od Joe Dumarsa i raczej spokojnie podejmie pracę w Kalifornii. Tam wśród sztabu Lakers odpowiedzialny będzie za ofensywę zespołu. Przed pracą z Mike’m Brownem, był asystentem Larry’ego Browna w Sixers.

4. O lepszych latach i poprawie defensywy marzą również w Phoenix. Tam wg Arizona Republic Alvin Gentry zażyczył sobie dodatkowego trenera – przy Danie Majerlem i Billu Cartwright’cie – odpowiedzialnego za defensywę! Trener Marcina Gortata chciałby widzieć o siebie kogoś równie doświadczonego jak Jim Cleamons (wieloletni asystent Phila Jacksona, były trener Mavs), Maurice Cheeks (ex coach Sixers i Blazers) czy Bob McAddo (pracuje dla Heat).

5. Jeśli nie posada trenera w Los Angeles to może równie ciekawa posada Managera w Portland? Spekuluje się ,że następcą Richa Cho w Blazers, będzie nie kto inny jak były szkoleniowiec tego klubu Rick Adelman.

6. ESPN również poddaje wątpliwości czy Scott Brooks z Thunder dostanie prolongatę swojej wygasającej za rok umowy w Oklahomie City? Wszak apetyty włodarzy Grzmotów urosły w miarę jedzenie play offs.

7. Grizzlies są bliscy straty asystenta Lionella Hollinsa na rzecz Rockets, którzy zatrudnili Kevina McHale’a. Dave Joerger, którego praca wspomogła klub z Memphis do fantastycznego występu w play offs najprawdopodobniej po 4-latach opuści Miasto Elvisa i przystanie na ofertę Lesliego Alexandra (szefa Rakiet). Joerger wygrywał tytuły w NBDL i CBA.

8. W Oakland mamy dwóch finalistów na głównego trenera Warriors. Ktoś z dwójki – wg Oakland Tribune – Lawrence Frank i Dwayne Casey (pierwszy asystuje w Bostonie a drugi w Dallas) zostanie głównym szkoleniowcem Wojowników.