Gwiezdne Wojny (vol.7) – Jakie i czyje wydarzenie przeszło do historii w tym sezonie?

Indywidualnie; niesamowity listopad!

Sezon otworzyła rekordowa liczba – 84 zagranicznych (spoza USA) graczy.

Phil Jackson już 29. października przekroczył pułap 1100 zwycięstw w karierze trenerskiej.

Niespełna dwa tygodnie później jego podopieczny Kobe Bryant, jako najmłodszy gracz w historii ligi (32 lata), osiągnął pułap 26 tys. punktów w karierze! Wyprzedził on o 34 dni słynnego Szczudłę tj. Wilta Chamberlaine’a.

Dzień później – Kevin Love (12/11/2010) – po raz pierwszy od 1982 roku i meczu Mosesa Malone’a zaliczył statystyki na poziomie 30pkt i 30zb! Love Machine zebrał klubowy rekord 31 piłek z tablic!!

Tego samego dnia, na kartach historii NBA, ponownie zapisał się gracz, który osiągnął wynik 11 tys. asyst w karierze. W ślady Johna Stocktona powędrował Jason Kidd.

19 listopad był szczególny dla Tima Duncana. Były świetny pływak pokonał w drużynowej hierarchii Davida Robinsona pod względem sumy punktów i liczby spotkań. Ówczesne wyniki 20 791 oczek i 988 spotkań są ciągle poprawiane przez zawodnika wywodzącego się z Wysp Dziewiczych. Natomiast 12. grudnia TimDun przebił granicę 1000 spotkań w lidze jako 94. gracz w NBA.

Następnego, listopadowego dnia, Stephen Jackson, mocno zapisał się historii Rysiów zostając pierwszym graczem ekipy Michaela Jordana, który zanotował triple double dla klubu.

27. listopada należał do głównego kandydata do nagrody za największy postęp. Dorrell Wright przebił osiągnięcie 8. celnych trójek Jasona Richardsona w trykocie Warriors trafiając przeciwko Wolves dziewięciokrotnie.

Datę 29. listopada będą miło wspominać kibice z Tajwanu. Tego dnia bowiem Jeremy Lin zadebiutował w NBA!

10. grudzień okazał się spod znaku George’a Karla. Ex coach Sonics i Bucks, został 7. trenerem w lidze z 1000.wygranymi na koncie.

Dwa dni później Amar’e Stoudemire był mocno na ustach fanów Knicks. Ich All Star pobił osiągnięcie niejakiego Williego Naulssa (7x w 1962) zaliczając 8. mecz w serii z wynikiem 30 oczek lub więcej!!

Na dwa dni przed wigilią Bożego Narodzenia tj. 23/12/11 – center Pistons – Ben Wallace, został 95. graczem NBA z 1000-cem rozegranych spotkań w lidze. Niespełna cztery tygodnie wcześniej – tj. 30-listopada – Big Ben – jako 34. zawodnik NBA osiągnął granicę 10 000 zbiórek w karierze.

Tego samego dnia – przed świętami – legendarny coach Jazz-manów – Jerry Sloan – jako trzeci trener w lidze przekroczył pułap 1200. wygranych! Don Nelson i Lenny Wilkens to dwaj inni siedzący już na emeryturze. Wilkens nawet myślał o powrocie..

LeBron James podczas spotkania w Staples Center, okazał się czwartym graczem, który osiągnął triple double w gwiazdkę! Przed nim ta sztuka udała się Billy’emu Cunninghmamowi, Johnowi Havlickowi i Oscarowi Robertsonowi..

29. grudnia czyli tuż przed nowym rokiem, w historię Clippers (detronizując Michaela Cage’a) wpisał się fenomenalny debiutant Blake Griffin. Mistrz wsadów zaliczył 20. występ z tzw. double double, zostając liderem tej klasyfikacji podczas jednego sezonu teamu z L.A.

Data 8. lutego należała już do Kevina Lowe’a (znów najlepszy danego dnia). Love Machine przebił Kevina Garnetta o jeden, z liczbą double double pod rząd (38 w sumie).

10. tego już na ustach całego świata tkwiło nazwisko Ray’a Allena. Ray Ray przebił Killera – Millera w ilości celnych trójek w lidze (2562). Niestety dla Celtów, cały bostoński show zepsuł wówczas Kobe Bryant i spółka wygrywając na celtyckiej ziemi.

15. lutego ligowy weteran, obecnie z Chicago Bulls, Kurt Thomas został 96. graczem z ilością 1000. rozegranych w lidze spotkań.

Podczas All Star Game (znów LeBron Day) – LBJ jako drugi w historii zaliczył statystki na miarę potrójnego dubletu ( wcześniej pierwszym był Michael Jordan ).

27/03/2011 – 50 lat czekali fani NBA na taki wyczyn w lidze. Drugi raz w historii byliśmy świadkami, kiedy każdy z trzech graczy jednej ekipy notują statystyki na poziomie 30pkt/10zb.

Przeciwko Sixers wielka trójka już pokazała, że ich forma zbliża się do optymalnej tuż przed rozpoczęciem play off. Wade w meczu Szóstkami zdobył 39oczek (11zb/8as/5przech/3blk). James i Bosh też dodali po dublecie. Pierwszy z nich i panujący MVP ligi zaserwował rywalom 32pkt/10zb, a ex Raptor dołożył 20 oczek i 10 desek.

C.D.N.