Matka LeBrona zaszalała!Knicks polują na nowego trenera?

Porcja newsów..

1. Gloria James – matka najlepszego koszykarza ligi ostatnich dwóch sezonów – zaszalała w jednym z hotelów w Miami Beach. 43-letnia pani będąca w stanie wskazującym na spożycie alkoholu, uderzyła boya hotelowego w twarz i pod zarzutem ataku na pracownika hotelu została aresztowana. Chwilę wcześniej, pracownik hotelu przyprowadził mamie LeBrona samochód, ale zauważył też ,że pani James ma przekrwione oczy i wyczuł alkohol podczas rozmowy z nią!

2. Deron Williams zakończył sezon, mimo, iż jego team czeka jeszcze parę spotkań. Powód wcześniejszego finiszu to kontuzja nadgarstka, z którą ex gracz Jazz zmaga się od stycznia tego roku. Prawdopodobnie rozgrywającego czeka zabieg chirurgiczny by oczyścić odpryski kości.

3. Dwight Howard dostał 'technika’ numer 18 i tym razem nie wywinie się od kary. Władze ligi zawiesiły najlepszego centra ligi na jeden mecz. Superman przebrał miarkę podczas konfrontacji Magic z Rysiami.

4. Na dwa mecze pauzy uda się z kolei kolega Howarda – Quentin Richardson. Q-Rich został zawieszony na dwa kolejne mecze za uderzenie w twarz Geralda Hendersona z Bobcats. Fakt faktem ,że to było to samo spotkanie w której niezadowolenie z pracy sędziów wyrażał Howard..

5. N.Y. Knicks już szukają potencjalnego następcę na stanowisko trenera. Coacha D. ( w razie nieudanych play off) mógłby zastąpić trener uczelni Kentucky Wildcats – John Calipari – z którym rozmawiał wstępnie James Dolan. Calipari jednak nie ma najlepszych doświadczeń w NBA, a prowadzeni przez niego w ciągu dwóch lat Nets, awansowali raz do play off , z bilansem 43-39 i odpadli 'sweepem’ podczas pierwszej rundy w 1998 przeciwko Bulls. Obecny coach Kentucky stracił pracę po slabiutkim starcie w sezonie skróconym przez lock out (98/99) – 3:17. Był też drugim trenerem Sixers po przygodzie w New Jersey.

6. LeBron James po raz 7. z rzędu w karierze, przekroczył 2000 oczek podczas gier regular season.

7. Darko Milicić wystawił na aukcję charytatywną pierścień mistrzowski, który zdobył podczas sezonu 2003/04 będąc w składzie Detroit Pistons. Wówczas Tłoki ograły wyraźnie Lakers.

8. Indianapolis Pacers awansowali do play off po raz pierwszy od sezonu 2005/6. Gracze Franka Vogela uzupełnili stawkę Eastern Conference dostając się do dogrywek jako ostatni na Wschodzie.