Spurs wygrali na wyjeździe i umocnili się na pierwszym miejscu

Pomimo braku Josha Smitha i urazu Jasona Collinsa Atlanta Hawks długo utrzymywali się w grze przeciwko Spurs. Goście z Teksasu wrzucili jednak w otatniej kwarcie wyższy bieg i na to Jastrzębie nie były już w stanie odpowiedzieć.

Tony Parker, Kirk Hinrich
Tony Parker, Kirk Hinrich. Fot. Kevin C. Cox/Getty Images
San Antonio Spurs (59-19) 16 27 23 31 97
Atlanta Hawks (44-34) 21 25 19 25 90

Spurs mieli ostatnio sporo problemów na wyjazdach. Wystarczy powiedzieć, że przegrali wszystkie cztery poprzednie spotkania poza San Antonio. Po przełamaniu serii sześciu kolejnych porażek w meczu z Suns przyszła pora na wygraną w obcej hali.

Wczoraj przez większość meczu wszystko zapowiadało wyrównaną końcówkę, z którymi goście mieli dużo kłopotów. Teraz Tony Parker i Manu Ginobili upewnili się odpowiednio wcześniej, że mają wystarczającą przewage. Prowadząc zaledwie 81-79 w połowie ostatniej odsłony Spurs zebrali się na serię punktową 11-3 by przejąć kontrolę nad meczem i doprowadzić do spokojnej wygranej.

We were a little shaky the last couple weeks. But we are still out there and we are optimistic, but yet I don’t feel that we are playing our best basketball right now.Manu Ginobili

Wspomniany Parker był najlepszym graczem swojego zespołu z 26 punktami i 5 asytami. Francuz otrzymał wsparcie od pozostałych liderów Spurs – Tim Duncan (17 punktów, 6 zbiórek) i Manu Ginobili (18 punktów) dają do zrozumienia, że po ich urazach nie ma już śladu i że są gotowi na playoffy.

We obviously did a better job than we’ve been doing in that regard. We started out a little flat, but I thought the defense picked up and we got a little more physical and aggressive and that fueled some of our offense.Greg Popovich

Bez kontuzjowanego Josha Smitha (nie zagrał z powodu opuchlizny kolana) i Jasona Collinsa (skręcił kostkę w pierwszej połowie) Hawks mogą zakończyć sezon w podobnym stylu jak w ubiegłym sezonie. Być może ważniejsze w kontekście spotkań z Magic jest nawet zdrowie Collinsa, który bardzo dobrze bronił przeciwko Howardowi.

Przy braku J-Smootha ciężar zdobywania punktów wzięli na siebie gracze obwodowi – Joe Johnson (21 punktów) i Jamal Crawford (20 punktów). Poza nimi tylko Al Horford i Kirk Hinrich zdobyli ponad 10 punktów, a z taką grą nie ma czego szukać przeciwko Spurs.

I think they picked up the tempo a little bit, and it took us out of some things we wanted to run and how we wanted to do it. They’re just a great defensive team. They have a lot of guards that just keep attacking you in different ways.Al Horford

Ciekawostki:

• Greg Popovich wyrównał wczoraj wynik Reda Auerbacha – 795 wygranych z jednym zespołem i zajmuje ex-equo drugie miejsce za Jerrym Sloanem (1127).
  • Marvin Williams otrzymał przed meczem nagrodę Jasona Colliera za swoje działania na rzecz lokalnej społeczności.

Spurs: Duncan 17 (6zb), Jefferson 5 (5zb), McDyess 9 (6zb), Parker 26 (5zb), Ginobili 18, a także Bonner 2 (6zb), Hill 13, Neal 0, Blair 7 (5zb)

Hawks: Williams 8, Horford 12 (9zb, 5ast), Collins 0, Johnson 21, Hinrich 13, a także Crawford 20, Thomas 2, Armstrong 0, Wilkins 3, Pachulia 3, Teague 8