Podsumowanie marca wg redakcji Enbiej.pl

Nasze odpowiedzi na standardowe i dobrze Wam znane już pytania znajdziecie poniżej..zapraszamy do wspólnego głosowania!


Enbiejowy:

MVP – Derrick Rose/Kobe Bryant – świetna ich dyspozycja mocno wpłynęła na wyniki ich zespołów.

Piątka marca – Derrick Rose – Dwyane Wade – Kobe Bryant – LeBron James – Dwight Howard

Wpadki miesiąca – serie porażek Spurs i Jazz

Wydarzenie -brak

Zespoły miesiąca – mam cztery: Bulls, Lakers, Grizzlies, Nuggets – wszystkie teamy są w bardzo dobrej formie, niektóre są poztywnym zaskoczeniem,  niektóre z nich wg mnie po prostu wrzuciły wyższy bieg!

Mac:

MVP marca – Derrick Rose (prowadzi Chicago Bulls do świetnych wyników i pokazuje, że naprawdę zasługuje na nagrodę MVP za cały sezon)

Piątka miesiąca: Derrick Rose – Dwyane Wade – Kobe Bryant – LeBron James – Dwight Howard

Wpadka miesiąca: forma San Antonio Spurs (wydawało się, że już nic nie może im pokrzyżować planów, ale przytrafiła im się fala zupełnie niepotrzebnych porażek)

Wydarzenie – forma L.A. Lakers

Drużyna miesiąca: Los Angeles Lakers (wspaniała forma i seria „Jeziorowców”, wkroczyli na tor, który może zakończyć się pierwszym miejscem w Konferencji Zachodniej)

Majkel:

MVP marca – Cała drużyna Lakers

Piątka miesiąca: Derrick Rose – lider Bulls, utrzymuje wysoką formę, a zespół wciąż wygrywa

Dwyane Wade&LeBron James – grają jak z nut, Wade blokuje jak center, James podaje jak PG

Kevin Durant – kolejny nudny, świetny miesiąc w wykonaniu Durantuli

Dwight Howard – wciąż bez konkurencyjny, key-player Magic

Wpadka miesiąca: Niby porażki Spurs, ale jak pomyślę o transferach Bostonu i Knicks to aż szkoda gadać…

Wydarzenie – forma Nuggets

Drużyna miesiąca: LA Lakers. Fantastyczny bilans, znaczna poprawa gry całego zespołu (Bynum!). Zaraz za LAL ich niedawni pogromcy czyli Denver Nuggets. Odejście Melo pokazało, że w tej drużynie wciąż drzemie wielki potencjał. Transfer jak najbardziej na plus.

Gladysh:

MVP marca – Kobe Bryant. 25.8 pkt., ale przede wszystkim ponownie jest liderem Lakers. „Jeziorowcy” ostatnio nie przegrywają, a „Black Mamba” gra niezwykle mądrze i nie forsuje bezsensownych rzutów. Gra dla drużyny, ale i sam zdobywa sporo oczek.

Piątka miesiąca: Dwight Howard (świetny indywidualnie mimo, że Magic nieco zawodzą) – LeBron James (pomógł Heat wyprzedzić Celtics w tabeli konferencji. 28 pkt., 58% FG) – Kobe Bryant (lider zmierzających po tytuł Lakers) – Marcus Thornton (pomógł Kings odnieść kilka niespodziewanych wygranych, a sam potwierdził swoje nieprzeciętne umiejętności notując średnio 22.9 pkt./mecz.)- Derrick Rose (prowadzi Bulls do wygranej na Wschodzie)

Wpadka miesiąca: Sześć porażek z rzędu Spurs co oznacza walkę do końca o pierwszą lokatę na Zachodzie przed PO. Jeszcze miesiąc wcześniej nikt nawet nie brał pod uwagę, że SAS mogą stracić pierwsze miejsce. Chciałbym przyznać drugie miejsce ekipie z Nowego Jorku za fatalny bilans od czasu przyjścia Carmelo Anthony’ego.

Wydarzenie – Postawa dwóch ekip, które po osłabieniach miały grać o wiele słabiej niż wcześniej. Memphis Grizzlies i Denver Nuggets. Zespół z Kolorado od czasu kiedy opuścił go Melo Anthony dostał pozytywnego kopa i spokojnie utrzymuje wysoką piata lokatę na Zachodzie mimo, że wielu wieszczyło, że wypadną po za ósemkę. „Niedźwiadki” po kontuzji Rudy’ego Gaya teoretycznie powinny wypaść z walki o ósmą lokatę w tej samej konferencji. Tymczasem dzięki świetnej grze podkoszowych moga jeszcze liczyć na szóste miejsce

Drużyna miesiąca: Los Angeles Lakers. Zaledwie jedna porażka po ASG. Fantastyczna pogoń za pierwszym miejscem na Zachodzie. Obecnie LAL graja najlepszą koszykówkę w NBA i trudno wyobrazić sobie żeby inny zespół na tronie. Nawet jeśli ostatecznie nie będą mieli przewagi parkietu.

Woy9:

MVP marca – Kobe Bryant,tuż przed Derrickiem Rosem. Bryant gra świetnie od meczu gwiazd i w zasadzie nie oszczędza się napędzając całą machinę pod nazwą L.A. Lakers. Dla mnie nie ulega wątpliwości, że Kobe swój szczyt formy zaprezentuje w play off!

Piątka miesiąca: D. Rose – K. Bryant – L. James – L. Aldridge – D. Howard

Wpadka miesiąca: seria 6.porażek Spurs

Wydarzenie – awans Byków na pierwsze miejsce Wschodu

Drużyny miesiąca: mam dwie; Bulls po Eastern side oraz Lakers po Western side