Świetny występ Królów przy kontuzji Love’a

Jedno z najlepszych spotkań swoich pupili w tym sezonie obejrzeli kibice Sacramento Kings. Myślący o przeprowadzce do Anaheim Królowie, wygrali w pojedynku „na dnie” Konferencji Zachodniej, z Wilkami, na  wyjeździe. Dla podopiecznych Paula Westphala była to najwyższa wyjazdowa wygrana podczas tego sezonu. Szokiem dla miejscowych kibiców okazała się ostatnia odsłona potyczki, przegrana przez Leśne Wilki aż 20:42.Na dodatek urazu pachwiny doznał mistrz double-double Kevin Love.

Love był zmuszony opuścić parkiet na początku drugiej kwarty. Jego nieobecność szybko wykorzystali przyjezdni.Jednym z bohaterów potyczki okazał się były center Sixers, Samuel Dalembert, który podczas ostatnich pięciu spotkań notuje wyraźną zwyżkę formy, a jego średnie oscylują na granicy 18pkt i 13zb. Po udanym spotkaniu w przeciwko Warriors (27pkt/16zb) Dalembert okazał się nie do zatrzymania dla serbskiego duetu Milicić-Peković.

Tym razem podopieczny trenera Westphala zaplikował rywalom 26pkt i 17zb, mając bardzo mocne wsparcie w duecie Udrih-Thornton. Słoweniec dołożył 19 oczek i 5 asyst, a były gracz Szerszeni dodał 23pkt/9as/8zb będąc o trzy kroki od triple double. Thornton udanie zastępuje walczącego z urazem stopy Tyreke’a Evansa. W tym samym meczu, którym popisał się Dalembert – przeciwko Warriors, obrońca odnotował 42 oczka. Jego ostatnie pięć spotkań to równie imponujący współczynnik 24 oczek na mecz.

Gościom w wygraniu każdej kwarty nie przeszkodził fakt wyrzucenia z gry DeMarcusa Cousinsa. Rookie wdał się w przepychankę z Nikolą Pekovićem i Lukem Ridnourem. Ten drugi, z 22 punktami, okazał się najskuteczniejszym w talii Kurta Rambisa, ale nie uratował teamu w czwartej kwarcie..kiedy to gospodarze stracili aż 42 oczka, podczas rekordowej na Zachodzie, 54. porażce.

Istotny fakt: 27-47 tak wyglądał niekorzystny bilans zbiórek Wilków przy stracie numer 1 zbierającego ligi!

Najlepsi strzelcy: Dalembert 26, Thornton 23, Udrih 19, Jeter i Green po 13 oraz Ridnour 22, Randolph 14 i Milicić z Beasley’em po 13.

Sacramento Kings (17-51) 28 29 28 42 127
Minnesota Timberwolves (17-54) 23 25 27 20 95