Ohio State, Duke i Kansas w 3. rundzie

Wszystkie trzy drużyny rozstawione z najwyższymi numerami triumfowały w piątek w NCAA Tournament. Ohio State, Kansas i Duke pewnie awansowały do 3. rundy.

Na Zachodzie przekonywujące zwycięstwo odniosło Duke. Jeden z głównych faworytów do zwycięstwa w Tournamencie rozbił Hampton 87:45, a do składu Blue Devils po trzech miesiącach powrócił Kyrie Irving. Rewelacyjny 18-latek, typowany na numer 1. draftu do NBA, zdobył 14 punktów w 20 minut.

Wygrana ta była również 899 zwycięstwem Mike’a Krzyzewskiego, trenera, który prowadzi Duke nieprzerwanie od 1980 roku.

Na Wschodzie pokaz siły Ohio State Buckeyes. Drużyna legitymująca się najlepszy bilansem w sezonie nie dała szans UT-San Antonio Roadrunners wygrywając 75:46. Wszystko to przy owacji 15-tysięcznej publiczności, która do Quicken Loans Arena miała niecałe 2h drogi.

18 punktów dla zwycięzców uzbierał William Buford, a 11 oczek i dziewięć zbiórek dorzucił Jared Sullinger – typowany na jeden z pierwszych numerów w drafcie.

Wow. Oni są naprawdę dobrzy – kręcił głową z uznaniem trener pokonanej drużyny.

Na południowym zachodzie bezproblemowo do kolejnej rundy awansowali koszykarze Kansas. Jayhawks mieli wymagającego rywala – Boston University Terriers, którzy wygrali 11 ostatnich meczów z rzędu. Do przerwy było tylko 33:29.

W drugiej połowie świetnie zagrali bliźniacy – Markieff i Marcus Morris, którzy na swoim koncie zapisali w sumie 31 punktów i 17 zbiórek. Przed rokiem Kansas niespodziewanie odpadli już 1/32 finału, lecz tym razem nie zapowiada się na taki scenariusz.