Porcja newsów z Newark

Władze New Jersey Nets przeniosły Bena Uzoha do NBA Development League. Debiutant trafił do Springfield Armor, które reprezentuje Nets w zapleczu NBA.


Uzoh trafił do ekipy z Newark, jako wolny gracz. W tym czasie zdążył 32 mecze, w których notował średnio 3.4 punktów and 1.4 asysty.

Nets mianowali także Dana Leftona na dyrektora biletowego. Będzie on nadzorował ich sprzedaż na nową hale Barclays Center, znajdującą się na Brooklynie w Nowym Jorku, która rozpocznie się wiosną 2011.

Na Brooklyn Nets mają się przenieść prze sezonem 2012-2013

Trener New Jersey Nets Avery Johnson twierdzi, że Deron Williams przedłuży kontrakt po zakończeniu sezonu i zostanie w ekipie z Newark na dłużej

Dogadujemy się ze sobą od pierwszego dnia. Także poza boiskiem – nasze żony też bardzo dobrze się ze sobą rozumieją. Nie możemy niczego do końca założyć, ale według mnie nie ma wątpliwości, że Deron Williams przedłuży z Nets obecną umowę – mówił w jednym z amerykańskich programów radiowych trener zespołu Nets.

Od draftu 2005 był zawodnikiem Utah Jazz, w którym to wybrali go z 5 numerem. Williams trafił do Nets tuż przed zamknięciem okienka transferowego i od tamtego czasu zdążył się zaprezentować w 6 spotkaniach, gdzie notował średnio 15.8 pkt. oraz 14.2 asysty. Podczas tych lat dwukrotnie był uczestnikiem meczów gwiazd. W ramach umowy podpisanej jeszcze podczas gry w Utah, Williams ma zarobić w tym sezonie 15 mln $, za kolejny 16.3 mln, a sezon 2012/13 to opcja zawodnika za 17.8 mln.

Sports Illustrated przeprowadzili ankietę wśród zawodników z NBA, na temat najgłośniejszych trenerów, a dokładniej, który z trenerów odzywa się najgłośniej podczas meczów. Wzięło w niej udział 138 graczy, którzy jednogłośnie oznajmili, że jest nim Stan Van Gundy z Orlando Magic.

Niespodziewanie 2% głosów otrzymał Larry Brown, a 1% Jerry Sloan. Obaj byli trenerami Charlotte Bobcats i Utah Jazz. Po jednym głosie oddano na Lawrence Frank, asystenta Doca Riversa w Boston Celtics, oraz Michael Jordan, właściciel Bobcats.
Co ciekawe prowadzący wśród trenerów w ilości fauli technicznych (8) Detroit Pistons John Kuester, nie został zaszczycony żadnym głosem.

Flashkrr