Podsumowanie 20. tygodnia

Minął już 20 tydzień rozgrywek NBA. Jak zwykle – krótko w 5 kategoriach podsumujemy jak on wyglądał naszym zdaniem. Tydzień temu mieliśmy niezwykle zacięte wybory w ankiecie. Dlatego też Dwight Howard i Kevin Love zajęli ex-equo pierwsze miejsce gromadząc po 17% Waszych głosów. Na drugim miejscu uplasował się Kobe Bryant (16%), a trzecie zajął Derrick Rose (13%). Kto zostanie wybrany MVP 20 tygodnia na enbiej.pl ?


(polls)

Jak co tydzień mamy ten sam zestaw pytań:

Kto był najlepszym graczem w ubiegłbym tygodniu, czyli nasz MVP :

Pierwsza 5tka ubiegłego tygodnia:

Drużyna tygodnia:

Wpadka tygodnia:

Wydarzenie tygodnia:

Nasze typy znajdują się w rozwinięciu.

Bob

MVP tygodnia: Derrick Rose – komplet wygranych średnio zdobywane około 26 punktu/mecz i 6 asysty/mecz. Derrick robi wszytko żeby jego Bulls wygrywali i sam zbliża się do tytułu MVP sezonu zasadniczego.

Piątka tygodnia: Derrick Rose – Kobe Bryant – Kevin Durant – Blake Griffin – Al Jefferson

Drużyna tygodnia: W tym tygodniu dwie. Chicago Bulls za komplet wygranych z trudnymi rywalami pomimo absencji Boozera i Denver Nuggets za świetną grę po pozbyciu się Carmelo Anthony’ego.

Wydarzenie tygodnia: Przełamanie Heat w meczu z Lakers i postawa profesjonalisty Kobe Bryanta ćwiczącego już godzinę po ostatnim gwizdku.

Wpadka tygodnia: Katastrofalna postawa Washington Wizzards w ostatnich spotkaniach. 1 wygrana w 11 meczach. Porażki w ubiegłbym tygodniu przeciwko rywalom z którymi trzeba wygrywać (Pistons na wyjeździe, Clippers i Bucks u siebie) – do tego wszystkie różnicą dwucyfrową.

Kevin Durant, Dwyane Wade
Kevin Durant, Dwyane Wade. Fot. Layne Murdoch/NBAE via Getty Images

Piotr Gładczak

MVP tygodnia: Dwayne Wade. Dwie wygrane z Lakers i Memphis, w których zagrał świetnie. Szczególnie obrona na Bryancie podczas drugiej połowy prestiżowego meczu z LAL godna MVP. Nawet w przegranym meczu z Blazers rzucił 38 punktów.

Piątka tygodnia: Derrick Rose – Dwayne Wade – Kevin Durant – Kevin Love – Brook Lopez

Drużyna tygodnia: New Jersey Nets – za kontynuowanie serii zwycięstw. Pierwszej tak długiej od ponad dwóch lat.

Wydarzenie tygodnia: Rekord ilości „trójek” ustanowiony przez Warriors i Magic. 36 x 3!

Wpadka tygodnia: 2-11 FG Kobe Bryanta w drugiej połowie meczu z Heat. Black Mamba chciał przejąć ten mecz w decydujących momentach, ale zdecydowanie mu nie szło do czego przyczynił się genialną obroną D-Wade.

Majkel

MVP tygodnia: Derrick Rose za zwycięstwa, za awans na 1 miejsce (ex-equo z Celtics) w tabeli konferencji , za najlepszy bilans Bulls od czasów Jordana. Rose for MVP!

Piątka tygodnia: Derrick Rose – Dwyane Wade – Kevin Durant – Al Jefferson – Andrew Bynum

Drużyna tygodnia: Chicago Bulls i New Jersey Nets. Boston, Miami i LA Lakers, to oni mieli rządzić w lidze. Zdaje się jednak, że pogodzić ich może stary wyga Gregg Popovitch i jego stara wielka trójka Ginobili – Duncan – Parker oraz nowa siła czyli Derrick Rose i spółka. Sześć wygranych z rzędu to sygnał, że Bulls chcą walczyć o mistrzostwo już w tym sezonie. Tymczasem w cieniu wielkich tej ligi do życia wracają Nets, 4 wygrane z rzędu to już coś.

Wydarzenie tygodnia: –

Wpadka tygodnia: Forma Indiany – sześć porażek z rzędu. Pacers to nie potęga, ale pzegrane z takimi zespołami jak Raptors czy T’Wolves nie świadczą dobrze o ich formie. Wciąż są ósmym miejscu, ale utrzymać je będzie bardzo ciężko przy obecnej dyspozycji.

Woy9

MVP tygodnia: D.Rose za wygrane Byków nad Bobcats i uznanie w oczach Jordana, udany rewanż na Hawks i odkupienie na Jastrzębiach swojego najgorszego występu sprzed tygodnia, w końcu za pokonanie Jazz.

Piątka tygodnia (6tka): Derrick Rose – Dwyane Wade za mecz przeciwko Kobemu – Monta Ellis za znaczący udział w meczach z Celts i Magic – Blake Griffin za wygrane z Celts i Wizards – Kevin Love za przebicie osiągnięcia M. Malone’a – Al Jefferson za liderowanie z różnym skutkiem Jazzmanom.

Drużyna tygodnia: Byki, które wyprzedziły Heat i czyhają na potknięcie Celts.

Wpadka tygodnia: Rekord osobisty Love’a, potyczka Heat Lakers i 18zb Gortata.

Wydarzenie tygodnia: Porażki zielonych.

Derrick Rose, Tony Parker
Derrick Rose, Tony Parker. Fot. AP Photo/Charles Rex Arbogast

Enbiejowy

MVP tygodnia: Derrick Rose

Piątka tygodnia (6tka): Derrick Rose – Dwyane Wade – Kevin Durant – Kevin Love – Al Jefferson

Drużyna tygodnia: New Jersey Nets

Wpadka tygodnia: Seria Kevina Love’a i 36 trójek Warriors i Magic

Wydarzenie tygodnia: Indiana Pacers i ich bardzo zła dyspozycja w ostatnim czasie. Dobrze ukazuje to 29.6% z gry przeciwko Minnesocie.