Pacers rozstrzelali Cavaliers. Nowitzki razy 42

Nie było co zbierać. Po wyjazdowej wygranej Pacers z Miami Heat, koszykarze z Indiany powrócili na swój parkiet by odnieść trzecie zwycięstwo z rzędu. Tym razem nad Cleveland Cavaliers.

Danny Granger zdobył 24, a Darren Collison 18 punktów we wczorajszej strzelaninie w Indianapolis. Pacers (7-6) wygrali mecz 100:89, odnosząc trzecią wygraną w czterech spotkaniach.

Mecz skończył się praktycznie już w pierwszej kwarcie, kiedy to Brandon Rush trafił kończącego tę odsłonę buzzer beatera za trzy, wyprowadzając Pacers na 8-punktowe prowadzenie. Później różnica w wyniku już tylko rosła, a w pewnym momencie wyniosła aż 34 punkty.

Rush okazuje się bardzo kluczowym graczem w rotacji trenera Indiany Jima O’Briana. Po tym jak opuścił pierwsze pięć spotkań sezonu, w następnych radził sobie świetnie. W ostatnich trzech spotkaniach wchodząc z ławki rzucił kolejno 20, 14 i 14 punktów, a wczoraj 16.

Po stronie Cavaliers (5-8) dobrze spisali się zaś inni rezerwowi. Ramon Sessions i Daniel Gibson rzucili po 15 pkt. – czyli o zaledwie 2 oczka mniej, niż cała pierwsza piątka Cleveland. W dodatku cała drużyna rzuciła w tym spotkaniu tylko 3/7 trójek. Koszykarze gospodarzy trafili 12/27 oddanych prób.

Indiana Pacers 24 38 21 17 100
Cleveland Cavaliers 16 21 19 33 89

IND: Granger 24, Collison 18, Rush 16, Dunleavy 10, McRoberts 9, Hansbrough 8, Hibbert 6, Jones 6, Posey 3, George 0, Ford 0

CLE: Sessions 15, Gibson 15, Jamison 12, Graham 11, Hickson 9, Varejao 6, M. Williams 6, Hollins 6, J. Williams 5, Moon 4, Parker 0, Powe 0

W innym spotkaniu Dallas Mavericks pokonali Detroit Pistons 88:84, a 42 punkty zdobył Dirk Nowitzki. Była to najwyższa zdobycz punktowa Niemca w tym sezonie.

Nowitzki zdobył 42 punkty i 12 zbiórek, a razem z Jasonem Terrym (16 pkt.) zdobył 24, z 25 ostatnich punktów Mavs (9-4).

Mimo wszystko Pistons (5-9) nie poddawali się do samego końca. W czwartej kwarcie wszystko było jeszcze możliwe, gdyby nie Nowitzki właśnie. Niemiec na 6 minut przed końcem, przy stanie 70:70 trafił trójkę, która dała gospodarzom ostateczne prowadzenie w meczu. Równie ważny rzut za 3 trafił później Terry, a zwycięstwa rzutem osobistym na 9 sekund przed końcową syreną dopiął Nowitzki.

Jedynym, w miarę pozytywnym akcentem (poza upartą walką) po stronie Detroit był chyba ten old-schoolowy dunk Tracy’ego McGrady’ego. T-Mac spędził na parkiecie American Airlines Arena 20 minut, notując 6 punktów. Najlepszymi strzelcami Pistons zostali Tayshaun Prince i Rodney Stuckey, którzy zdobyli po 19 oczek.

Ważne: Pistons polegli wczoraj w punktach z pomalowanego 18:36, a w czwartej kwarcie dali sobie zaaplikować 32 punkty, co było pod tym względem najlepszym osiągnięciem Mavs w sezonie.