14.XI.

Urodziny obchodzą m.in.

Jack Sikma (55)
David Wesley (40)

Jak często zdarza Wam się oglądać mecz i marzyć,żeby nigdy się nie skończył.By trwał wieki.Z powodu zawodnika,który robi wielkie rzeczy,z powodu tego że to ostatni mecz sezonu i do października nie będzie co oglądać,z powodu tego w końcu że na parkiecie dzieją się rzeczy o których nie śniło się filozofom.Ile widzieliście meczy w których było 3,4,6 czy nawet siedem dogrywek.Osobiście na szczeblu NBA widziałem tylko trzy dogrywki.A przecież było ich więcej,oj było.

Ciekawostki:

• Rok 1981.Mecz NCAA pomiędzy Cincinnati a Bradley.Wynik 75-73 (7OT)
  • Rok 2009.Mecz NCAA Big East pomiędzy Sycacuse a UCONN.Wynik 127-117 (6OT).Jonny Flynn obecnie zawodnik T’Wolves zdobył w tym spotkaniu 34pkt.
  • Rok 1989.Mecz Milwaukee Bucks-Seattle Supersonics.Wynik 155-154 (5OT).Dale Ellis 53pkt.

Natomiast dokładnie 13 lat temu,kibice w Rose Garden zobaczyli spotkanie w którym dogrywek było tylko (aż) cztery.Mecz trwał dokładnie 3 godziny i 45 minut,oczywiście przerw na reklamy wtedy tyle nie było.Nie wiem czy gracze umówili się żeby skończyć już męczarnie czy grali do końca licząc na kolejny OverTime?Wiem jedno.Dla wielu z Nas bycie na meczu w Stanach to tylko marzenie.Wielu dało radę i miało okazję,bo i czasy są inne niż kiedyś.Wyobraźcie sobie że możecie pojechać i obejrzeć live jeden,jedyny mecz.Założę się że chcielibyście żeby mecz był co najmniej taki jak ten.Na parkiecie Steve Nash,Jason Kidd,Antonio McDyess,Kevin Johnson,Rex Chapman,Rasheed Wallace,Rider,Sabonis….ogień.Dla kilku z nich na pewno warto by pojechać.Tym bardziej że Sabonis,Rider i Brian Grant rzucili łącznie 100 punktów i każdy z nich miał minimum 10 zbiórek.Po stronie Suns,Manning dorzucił 35 pkt,a Chapman 28.Wątpię że dziś liczy się kto wygrał (140-139 dla Suns),wtedy był to początek sezonu,szósty mecz dla obu stron.Obydwa zespoły włożyły w to spotkanie maksimum,walcząc do końca o każdą piłkę.Mało tego Blazers na drugi dzień grali back-to-back z Warriors i też dali radę.Co to był za mecz!

Jest niedziela i wątpię że będziecie mieli chęć i czas,ale zawsze możecie zrobić to w chwili wolnej,kiedyś…Tylko 13 części po 15 minut każda.Pozdrawiam zapaleńców.Proszę.A na teraz ktoś warty przypomnienia (bo chyba już nie gra, prawda?: ),a szkoda : (