Miał być mecz wieczoru..

Niestety minionej nocy nie doszło do szlagierowo zapowiadającego się spotkania Heat z Magic. Decyzja o odwołaniu spotkania nawiązywała do złego przygotowaniem parkietu w hali St. Pete Times Forum, gdzie na co dzień grają hokeiści NHL i Tampa Bay Lightning.  Na parkiet narzekali koszykarze już podczas treningu na tym obiekcie i wg. nich był on zbyt śliski, a gra na nim mogłaby narazić graczy na kontuzje. Widocznie lodowisko pod parkietem było słabo zabezpieczone …

Na derby Florydy musimy zatem zaczekać do następnego piątku, a będzie to już w ramach 65.sezonu NBA. Zespół Żaru być może zagra już ze swoim liderem – Wadem. Dzięki nie graniu tego spotkania podopieczni Stana Van Gundy’ego zostali niepokonani podczas preseason, trzeci rok z rzędu (Bilans 7-0 i 21-0 w sumie).

Dziennik Orlando Sentinel wybrał Marcina Gortata najlepszym zawodnikiem zespołu w okresie przygotowawczym. Za 3 dni rusza właściwy sezon, a miniona noc była ostatnią z cyklu przedsezonowych sparingów.

Wracając do Heat, Mike Miller przeszedł w piątek operację kciuka, po tym jak zahaczył na treningu koszulkę kolegi i zerwał wiązadła w kciuku. Do gry wróci dopiero w styczniu!

 

Skauci Miami rozpoczęli już poszukiwania zawodnika mogącego zastąpić eks gracza Wizards. Już w czwartek Heat testowali Jerry’ego Stackhouse’a. W zeszłym sezonie dla Milwaukee Bucks notował średnio 8.5 punktów. Inną potencjalną opcją jest Ronald Flip Murray, grający wcześniej dla Bulls (10pkt/mecz).