Celtics bez Riversa kończą preseason

Z wynikiem siedmiu wygranych i jednej porażki koszykarze Boston Celtics zakończyli rozgrywki w ramach tegorocznej preseason. Minionej nocy podopieczni Doca Riversa pokonali New Jersey Nets 107:92, jednak dokonali tego bez swojego szkoleniowca na ławce trenerskiej.

Spotkanie rozgrywane w TD Garden od początku dobrze układało się dla gości. Świetnie spisywał się młody Terence Williams (12 punktów), który napędzał akcje na obwodzie i półdystansie. Jeszcze lepiej szło rookiemu Derrickowi Favorsowi (16 pkt.) NJ Nets prowadzili po pierwszej połowie 55:46, jednak panowanie ekipy Avery’ego Johnsona skończyło się tuż po rozpoczęciu trzeciej kwarty.

Po zaledwie pięciu minutach prowadzenie przejęli bostończycy. Grę Celtics kapitalnie rozprowadzał Rajon Rondo (autor 12 asyst), a pod tablicami rozkręcał się Shaquille O’Neal (12 pkt. 9 zb.), który zanotował najlepszy występ od czasu debiutu w C’s. Najwięcej punktów zdobył jednak Paul Pierce – 17, a po 14 dołożyli Ray Allen, Kevin Garnett i Glen Davis.

Warto podkreślić, że ostatnia wygrana w preseason przyszła Celtics bez nadzoru Doca Riversa, który trzy dni temu przeszedł badania onkologiczne. Dobra wiadomość jest taka, że lekarzom udało się powstrzymać rozwój nowotworu krtani, który wykryto u trenera Bostonu przeszło 3 lata temu.

PS. Do 26 października (godz. 12:00) można przesyłać swoje typy odnośnie wyniku inauguracyjnego hitu 65. sezonu NBA Miami Heat – Boston Celtics. Do zgarnięcia koszulka z autografami!