Suns lepsi na świeżym powietrzu

Minionej nocy podczas rozgrywanego pod gołym niebem meczu na Indian Wells w Kalifornii, Phoenix Suns wygrali z Dallas Mavericks 98:90. Widowisko w upalną, 32-stopniową noc oglądało niemal 16 tysięcy widzów.

Drużyna z Teksasu rozpoczęła to spotkanie bez swojej największej gwiazdy, a więc Dirka Nowitzkiego oraz trenera Ricka Carlaisle’a, który w przeddzień meczu zasłabł podczas treningu, po czym trafił do szpitala. Takie dwie absencje wpłynęły na grę Mavs bardzo niekorzystnie. W połowie drugiej kwarty Suns zaliczyli run 11-0 i od tego momentu gra klubu z Dallas zaczęła się sypać.

Ogromna w tym zasługa Steve’a Nasha. Kanadyjczyk rozdał tego wieczoru 10 asyst i jak zwykle kreował większość ofensywnych akcji Phoenix, a jego zespół w trzeciej kwarcie zdobył 36 punktów i uciekł rywalom z wynikiem na 22 oczka. W czwartej odsłonie gry ostateczny rezultat był bliski zmianie na korzyść Mavericks, jednak przewaga „Słońc” była tak wielka, że na jej zniwelowanie teksańczykom zabrakło czasu.

google.com, pub-2915109786295953, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Po trzech rozegranych do tej pory spotkaniach przedsezonowych zarówno przez Dallas jak i Phoenix widać, że bliżej ukształtowania ostatecznej formy są Ci drudzy. W zespole z Teksasu szwankuje przede wszystkim skuteczność. W pierwszej połowie Mavs popisali się 31-procentową skutecznością rzutów z gry (12/39) i mimo, iż byli tego wieczoru lepsi w grze na tablicach, ostatecznie przegrali.

W ekipie zwycięzców najwięcej punktów zdobył weteran Grant Hill – 16, a 15 oczek dołożył Jason Richardson. Dla Dallas 13 punktów zdobył Jose Barea, 12 dodał Caron Butler.

Phoenix Suns – Dallas Mavericks 98:90 (20:25, 30:17, 36:22, 12:26)

Suns: Hill – 16, Richardson 15, Frye 12, Lopez 11, Warrick 10, Nash 7 (10 as), Childress 6, Dowdell 6, Lawal 5, Dudley 4, Turkoglu 3, Janning 2, Clark 1, Atkins 0

Mavericks: Barea 13, Butler 12, Stevenson 9, Chandler 8, Mahinmi 7, Haywood 6, Novak 6, Ajinca 6, Marion 5, Jones 5, Kidd 5, Haluska 4