Nagrody sezonu zasadniczego

Czas rozliczyć się z przedsezonowych typów na najważniejsze nagrody sezonu zasadniczego. Co prawda oficjalnie na wszystkie werdykty musimy jeszcze poczekać, ale z dużym prawdopodobieństwem możemy wyczuć kto jest faworytem w każdej kategorii.

Zobacz oryginalny post z wpisami.

Typy z października :

MVP : LeBron James (Cavs)

Najlepszy pierwszoroczniak : Blake Griffin (Clippers)

Najlepszy obrońca : Dwight Howard (Magic)

Najlepszy rezerwowy : Lamar Odom (Lakers)

Największy postęp : Anthony Randolph (Warriors)

Trener Roku : Greg Popovich (Spurs)

Podsumowanie w rozwinięciu.

MVP – raczej bez pudła. Jeżeli LBJ nie dostanie tytułu to będzie to ogromna niespodzianka. Jest liderem najmocniejszej drużyny w lidze. Gra świetnie zarówno w obronie jak i ataku, a to jaki wpływ ma na grę Cavs było widać w kilku ostatnich spotkaniach sezonu zasadniczego, gdy jego koledzy zachowywali się jak dzieci we mgle (vel. Varejao double buzzer beater…). Także w naszym ostatnim głosowaniu Lebron wygrał ze zdecydowaną przewagę dostając 65% głosów. Drugi Kevin Durant dostał 23 % głosów, a ex-equo na trzecim uplasował się Bryant i Howard z 5%.

Rookie of the year – kompletne pudło zważywszy na tzw. klątwe Clippers i opuszczenie całego sezonu przez nasz typ Blake’a Griffina. Jednak i bez niego ten sezon był bardzo dobry dla pierwszoroczniaków. Przede wszystkim na pierwszy plan wybił się Tyreke Evans, który jako czwarty rookie w historii zakończył sezon z wynikiem przynajmniej 20 pkt, 5 zb i 5 ast na mecz (pozostali też byli całkiem nieźli : Robertson, Jordan i James…). Jego głównymi rywalami będą Stephen Curry i Brandon Jennings. W naszej ankiecie Tyreke wygrał zdecydowanie i to on jest faworytem.

Najlepszy obrońca – bezdyskusyjnie wygra Howard po raz drugi z rzędu. Wygrał klasyfikację zbiórek i bloków, dodatkowo ma najwyższy procent z gry. Jego obecność pod koszem Magic jest jednym z głównych powodów dlaczego ich obrona jest najlepsza w całej lidze.

Najlepszy rezerwowy – Lamar nie był zły, ale jednak przyćmił go Jamal Crawford z Hawks, który notował średnio 18pkt i prawie po 3 asysty i zbiórki na mecz. Na horyzoncie wśród potencjalnych rywali widać przede wszystkim JR Smitha, ale To właśnie Jamal jest obecnie faworytem tej nagrody.

Największy postęp – Randolph rozczarował. Co prawda poprawił się, ale tylko nieznacznie. Największy postęp zrobili chyba Brooks i Landry. Warto zaważyć też postępy Boguta i Noaha, z tym że u nich nie widać tego zbyt mocno w statystykach. Gdybym miał przyznać tą nagrodę dzisiaj dałbym ją zdecydowanie rozgrywającemu Rockets.

Trener roku – Na placu boju zostały wg mnie 3 nazwiska : Scott Brooks z Thunder, Mike Brown z Cavaliers i Scott Skiles z Bucks. Moim typem jest pierwszy, który pozbierał bardzo utalentowanych młokosów i zrobił z nich drużynę, która może solidnie namieszać w playoff.