Widziane zza krat

Ze względu na wzmożone ostatmi czasy łamanie prawa przez graczy NBA postanowiliśmy uruchomić nowy dział -> „Kronika więzienna„. W pierwszym odcinku zadebiutują Nate Robinson, Renaldo Balkman i Carmelo Anthony.

Robinson został złapany za prowadzenie bez prawa jazdy na Bronxie. Najpierw policja sprawdziła nr rejestracji jego auta, który w bazie danych wskazywał na niezapłacony mandat, a jego przeterminowanie odbierało licencję na prowadzenie. Tym sposobem mistrz wsadów z ubiegłego roku o 5.30 trafił do aresztu na wyjaśnienia. Drugiego dnia wydał oświadczenia, w których przepraszał fanów i organizację Knicks, swoją rodzinę i dziękował policji. Może czas zatrudnić kierowcę Nate.

Renaldo Balkman postanowił przejechać się po paru głębszych na Florydzie, ale czujny patrol wypatrzył dziwnie zachowujący się pojazd. Po zatrzymaniu Balkman odmówił badania krwi i po wpłaceniu 500 $ kaucji wyszedł z aresztu. Teraz czeka na postawienie zarzutów. O całej sytuacji wiedzą Nuggets, ale postanowili wstrzymać się do czasu otrzymania oficjalnych pism.

To nie koniec dla Nuggets. Największa gwiazda tego klubu Carmelo Anthony złożył zarzuty przeciwko swojemu agentowi finansowemu, w których informuje o zdefraudowaniu przez niego ok 2 mln $ z konta koszykarza. Trzeba przyznać, że prawnik Anthonyego mówi o zdarzeniu z pasją pozwalającą nakręcić film sensacyjny :

I intend to aggressively represent Carmelo Anthony. The evidence which I have reviewed strongly suggests that Carmelo Anthony’s former business manager plundered his assets. It is reprehensible that professional athletes are so often victimized.

Żeby nie kończyć w tym przygnębiającym tonie – Anthony zarobi w nadchodzącym sezonie (tylko z tytułu kontraktu z klubem) 14,410,581 $