LeBron nie umie przegrywać

Chcielibyście zobaczyć jak dzieciak z uczelni robi wsad nad MVP poprzedniego sezonu ? Ja też. Tymbardziej, że wydarzyło się to naprawdę…

Podczas meczu towarzyskiego w ramach rozgrywek LeBron’s Skill Academy organizowanych wspólnie przez Jamesa i Nike rozgrywający Uniwersytetu Xavier – Jordan Crawford wsadził piłkę ponad gwiazdą ligi. Sophomore ma 6’4” wzrostu (przy 6’8” LeBrona) i w poprzednim sezonie notował blisko 10 ppg i 2.3 apg.

Co zrobił James po ww. wsadzie ? Podszedł do swojego agenta Nike i nakazał mu pozbierać wszystkie nośniki z kamer, które zarejestrowały tą akcję. Oczywiście agent swoje zrobił i tak nikt nie zobaczy akcji Crawforda.

Jak bezsensowne jest zachowanie LBJ przechodzi ludzkie pojęcie. Dla niego medialny wizerunek nie jest już dodatkiem do koszykówki, ale jego główną częścią. Skip Bayless w progamie 10 to 1 zżymał się nad zachowaniem gwiazdy twierdząc, że wielokrotnie akcje jak ta zdażały się Michealowi Jordanowi, Kobe Bryantowi czy innym czołowym graczom, ale poza tym, że zwykle trochę się denerwowali, wiedzieli że takie rzeczy się zdarzają i trzeba umieć się z tego też śmiać. Dystansu do własnej osoby ewidentnie Jamesowi brakuje. Ostatnio paraduje przed kamerami w koszulce „LBJ MVP”, Jordan by tego nie zrobił jak zgodnie zauważają amerykańscy dziennikarze.

Ps. Naszym zdaniem całe wydarzenie może mieć zupełnie inne reperkusje, gdy zacznie się nowy sezon pojawi się nowa moda – spróbuj wsadzić nad LBJ, z zawołaniem – „now erase all the tapes in here”.

Comments are closed.