Gortat w Mavericks !

Marcin Gortat jest już więcej niż jedną nogą w Dallas Mavericks. Między nim, a władzami klubu z Teksasu doszło już do porozumienia i Marcin dał im odpowiedź, że akceptuje ich ofertę. Już dzisiaj jedyny Polak w NBA poleci do Dallas, aby zapoznać się ze sztabem szkoleniowym i drużyną.

Źródła podają, że Mavs zaoferowali Gortatowi kontrakt w tzw. Mid-Level-Exception (MLE) na 5 lat z zarobkami na poziomie 5,6 mln $ za sezon. Oferta ta ma odstraszyć Magic, którzy mają wciąż prawo jej wyrównania – wtedy Marcin będzie musiał pozostać w Orlando.

Mavericks to drużyna w której praktycznie wszystko kręci się wokół Dirk’a Nowitzkiego. Niemiec jest największą gwiazdą zespołu, w playoff regularnie osiąga 30 ppg i 10 rpg. Na obwodzie gra świetny Jason Kidd, ale nie wiadomo, czy nie zdecyduje się odejść do Knicks. Pozostali kluczowi gracze, to najlepszy rezerwowy ligi – Jason Terry i nierówny skrzydłowy Josh Howard. Jeżeli chodzi o graczy podkoszowych, z którymi być może będzie rywalizował Gortat to głównym rywalem jest przepłacony Eric Dampier i Brandon Bass, któremu kończy się kontrakt. Wydaje się, że Mavs są zdeterminowani aby uczynić z Marcina gracza pierwszej 5tki.

Magic mają 7 dni na kontrofertę. Ostateczna decyzja co do przyszłości Gortata zapadnie w przyszłą środę.

Mateusz Babiarz

Manager i biznesmen, a po godzinach pasjonat NBA. Od lat kibic San Antonio Spurs i Philadelphia 76ers. Fan Popovicha, ostrej gry dawnych Pistons i fryzur Andrew Bynuma.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *