Cavaliers – Hawks (1-0)

Cleveland Cavaliers zaliczyli słaby początek spotkania z Hawks. Przyczyn tego mogło być kilka : 9 dni przerwy od ostatniego meczu, świadomość swojej przewagi lub rozkojarzenie po oficjalnej ceremonii przyznania tytułu MVP dla LeBron’a James’a. Gra była dość wyrównana, aż do 3ciej kwarty. Wtedy to napędzani przez swoją obronę Cavs osiągnęli dwucyfrową przewagę, którą nie tylko obronili, ale jeszcze powiększyli. Ostateczny wynik : 99-72.

Fachowcy uznali za najważniejsze zagranie tego meczu kontrę 2-1 Hawks, w której jedynym obrońcą pod koszem był James. Nie dość, że udało mu się uchronić swój zespół przed utratą punktów, to jeszcze wymusił przewinienie ofensywne Joe Johnson’a. Grę LeBron’a podsumował Mo Williams :

An MVP taking a charge on the break? That’s amazing. You get that effort from him, how could I not take a charge? The whole night was about him and he came out and showed why he is the MVP.

Najlepszy zawodnicy spotkania – po stronie gospodarzy : LeBron James (34 pkt, 10 zb), Mo Williams (21 pkt), w drużynie Atlanty : Josh Smith (22 pkt, 6 zb), Mike Bibby (19 pkt, 8 ast).

Cavs są pierwszą drużyną od Detroit Pistons z 2004 roku, która wygrała 5 pierwszych spotkań w playoff za każdym razem dwucyfrową różnicą. Hawks i Cavaliers rozegrali przeciwko sobie 192 spotkania w historii. Wczorajszy mecz był ich pierwszym meczem przeciwko sobie w playoff.