Zepsuty debiut Walla

Spotkanie w Amway Center było oficjalnym debiutem Magików na własnym i nowym parkiecie – najnowocześniejszej hali wśród drużyn NBA. Było też debiutem w NBA Johna Walla, najlepszego gracza z tegorocznego draftu. O ile uwaga większości mediów na świecie była skupiona na Wallu, my chcieliśmy i oczekiwaliśmy czegoś więcej od naszego jedynaka w NBA.

Magic dominowali spotkanie, trafiając dwa razy więcej trójek od gości (8), zanotowali o blisko 19% lepszą skuteczność z gry, zdominowali deskę niemiłosiernie (53-25!!) i wymusili 21 strat rywala.

Ponadto po pierwszej połowie mieli 24 oczka zapasu nad przyjezdnymi i trener Van Gundy mocno rotował składem dając szansę gry, przez blisko 20 minut, Bassowi-Gortatowi-Andersonowi-Duhonowi. Wizards wygrali tylko ostatnią odsłonę.

Nasz rodzynek zdobył 8 punktów, min. wsadzając piłkę do kosza, chybił raz z gry i zebrał 7 piłek. Miał na koncie też przechwyt, 2 straty i 4 faule.

Liderami wśród Magic okazali się inni florydzcy Big Trio – Nelson/Howard/Carter – którzy zmierzą się z Heat kolejnej nocy z NBA. Vince miał 18pkt (tylko 4 pudła) i 5zb, Dwight dodał double-double (23pkt/10zb), a Jameer dodał 16pkt i 6as.

Wśród gości zawiódł Andray Blatche (2/9 z gry i 6pkt), a ze słabą skutecznością walczył Wall (6/19 i 14pkt). Typowany na gwiazdę ligi gracz, dodał jednak 9 asyst.

Najlepsze wrażenie po sobie zostawił Cartier Martin, autor 17pkt.

8 minut na parkiecie przebywał tylko Jason Williams. Eks mistrz NBA z Miami dostał dwa techniczne w 4kw i wysłały go do szatni..Wynik 112-83.