Migawka z historii: come back Pierce’a i Celtics

Rok 2002 i finały konferencji wschodniej. Naprzeciwko siebie stanęli Boston Celtics z Paulem Piercem oraz Antoine Walkerem oraz New Jersey Nets z Jasonem Kiddem i Kenyonem Martinem. Po dwóch meczach w New Jersey był stan po 1, a trzecie spotkanie odbyło się w bostońskiej Fleet Center. W niej przez większość spotkania prowadzili goście, którzy w pewnym momencie czwartej kwarty mieli już 21 oczek przewagi. Wówczas to gry włączył się the Truth i w tej samej kwarcie zdobył 19 punktów, podczas gdy wszyscy gracze Siatek łącznie uzyskali ich 16.

Spotkanie numer trzy tej rywalizacji przeszło do historii play offs jako największy come back jednej z drużyn, gdyż zespół Jima O’Briena wygrał ostatnią odsłonę aż 41-16! Pierce zdobył trzy punkty więcej podczas 12 minut, niż wszyscy Nets, w czwartej odsłonie.

Woy

Największy i najstarszy Dinozaur na Enbiej.pl, współtwórca strony. Fan koszykówki z końcówki lat '80-tych oraz początku lat '90-tych ; show-time Lakersów czy mocnej defensywy Pistons oraz Knicks. Kibic Chicago Bulls oraz Magica Johnsona czy Scottiego Pippena.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *