All Stars sprzed lat: Antonio McDyess

W 2012. roku buty na kołek postanowił zawiesić Antonio McDyees. Gracz, który tylko raz, mimo efektownego stylu gry, zagościł w Meczu Gwiazd NBA, nie doczekał się swojego tytułu Mistrza. W lidze zawodowej spędził 16 sezonów.

McDyess został wybrany z 2.numerem draftu ‘95 roku przez Clippers. W L.A. nigdy jednak nie zagrał i trafił do Denver Nuggets w wymianie min. za Rodney’a Rodgersa (grającego wówczas nie mniej efektownie). W debiutanckim sezonie notował on średnio 13,4 pkt i 7,5 zbiórek. Następny sezon to stały postęp i średnia punktowa na poziomie -18. Rok później grał już w Arizonie i Phoenix Suns. McDyess zdobywał ponad 15 punktów, ale Suns odpadli w pierwszej rundzie play offs.

W 1999 roku – po lock oucie – powrócił do Denver i reprezentował barwy Samorodków przez następne cztery lata. Podczas czwartego i zarazem ostatniego sezonu w Kolorado – nabawił się poważnej kontuzji kolana (więzadło przednie – krzyżowe), która zahamowała rozwój w jego dobrze zapowiadającej się karierze. Po kuracji i rekonwalescencji, która trwała ponad rok, „Dice” już nigdy nie odzyskał dawnego atutu – potężnego wyskoku – którym niejednokrotnie imponował (właściwie rzadko się zdarzało by wsadu czy bloku Antonio nie było w 10.najlepszych akcjach tygodnia w retro czasach).

W 2003 roku przeszedł do Knicks, a w meczu pokazowym nastąpiło kolejne zerwanie wiązadła kolanowego. W N.Y. zaliczył zaledwie 18 spotkań, by w następnym sezonie wrócić do Phoenix – już jako gracz dalszego planu. Od 2004 grał w Detroit Pistons i zdrowie pozwalało mu na udane występy.

Popularny Dice 11.marca jako gracz Detroit Pistons pobił swój własny rekord zbiórek – 22 – w meczu przeciwko Knicks. Ponadto w trzech z rzędu występach zaliczył double-double, udanie po części, zastępując Rasheeda Wallace’a. Swoją drugą młodość przeżywał wówczas w lutym i marcu 2009 roku.

Największym sukcesem Dice’a jest złoto na IO w Sydney (USA wygrało finał z Francją). Jego rekord kariery w ilości zdobytych punktów wynosi – 46. Rozegrał 1015 spotkań w sezonie zasadniczym i 100 w playoffs. 12pkt i 7.5 zb na mecz, z takimi średnimi zakończył swoją przygodę w NBA i z San Antonio Spurs.

Woy

Największy i najstarszy Dinozaur na Enbiej.pl, współtwórca strony. Fan koszykówki z końcówki lat '80-tych oraz początku lat '90-tych ; show-time Lakersów czy mocnej defensywy Pistons oraz Knicks. Kibic Chicago Bulls oraz Magica Johnsona czy Scottiego Pippena.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *