Migawka z historii: Jordan najlepszym defensorem.

6 kwietnia 1998 roku, Michael Jordan – (którego większość z nas pamięta jako największego lidera Bulls, króla strzelców i MVP ligi) – przeszedł do historii również pod względem umiejętności gry w obronie. Począwszy od 1988 Jego Powietrzna Wysokość regularnie dostawał nominacje do NBA First All-Defensive Team czyli najlepszej piątki defensorów. Podczas swojego ostatniego sezonu – 1997-8 w barwach Chicago Bulls – Michael sięgnął chmur, stając się pierwszym graczem ligi z 9. wyborami do najlepszej drużyny. Po latach do jego osoby- z 9. wyborami – dołączali kolejno Gary Payton, Kevin Garnett i Kobe Bryant. Po osiem wyborów mają do dziś Scottie Pippen oraz Tim Duncan. Z tymże Bryant, Pippen czy Duncan (Tim ma szansę w tym roku) nigdy nie dostali indywidualnych laurów w postaci nagrody Defensive Player of the Year.

Dla przypomnienia wielkich zdolności do gry po bronionej stronie boiska zapraszam na 10 minutowy dokument o Michaelu Jordanie, prezentujący m.in. niesamowite akcje Michaela w defensywie.

Woy

Największy i najstarszy Dinozaur na Enbiej.pl, współtwórca strony. Fan koszykówki z końcówki lat '80-tych oraz początku lat '90-tych ; show-time Lakersów czy mocnej defensywy Pistons oraz Knicks. Kibic Chicago Bulls oraz Magica Johnsona czy Scottiego Pippena.

1 Odpowiedź

  1. Finley pisze:

    „trochę” to mało powiedziane.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *