Migawka z historii: Jordan najlepszym defensorem.

6 kwietnia 1998 roku, Michael Jordan – (którego większość z nas pamięta jako największego lidera Bulls, króla strzelców i MVP ligi) – przeszedł do historii również pod względem umiejętności gry w obronie. Począwszy od 1988 Jego Powietrzna Wysokość regularnie dostawał nominacje do NBA First All-Defensive Team czyli najlepszej piątki defensorów. Podczas swojego ostatniego sezonu – 1997-8 w barwach Chicago Bulls – Michael sięgnął chmur, stając się pierwszym graczem ligi z 9. wyborami do najlepszej drużyny. Po latach do jego osoby- z 9. wyborami – dołączali kolejno Gary Payton, Kevin Garnett i Kobe Bryant. Po osiem wyborów mają do dziś Scottie Pippen oraz Tim Duncan. Z tymże Bryant, Pippen czy Duncan (Tim ma szansę w tym roku) nigdy nie dostali indywidualnych laurów w postaci nagrody Defensive Player of the Year.

Dla przypomnienia wielkich zdolności do gry po bronionej stronie boiska zapraszam na 10 minutowy dokument o Michaelu Jordanie, prezentujący m.in. niesamowite akcje Michaela w defensywie.

Woy

Największy i najstarszy Dinozaur na Enbiej.pl, współtwórca strony. Fan koszykówki z końcówki lat '80-tych oraz początku lat '90-tych ; show-time Lakersów czy mocnej defensywy Pistons oraz Knicks. Kibic Chicago Bulls oraz Magica Johnsona czy Scottiego Pippena.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *