Postój z NBA – vol. 14 : Bulls idą za ciosem i kompletują biuro

Już oficjalnie, wczorajszego wieczoru, dostaliśmy informację o pełnym przejęciu byczego biura przez Arturasa Karnisovasa. Litwin praktycznie od połowy poprzedniego tygodnia porusza się w środowisku NBA jako wiceprezes do spraw operacyjnych w Chicago i stara się skompletować załogę do swojego przebudowanego biura.

Chicago Bulls oficjalnie też potwierdzili rozstanie z Garem Formanem i przesunięcie do roli starszego doradcy Michaela Reinsdorfa – trzykrotnego Mistrza NBA – Johna Paxsona. Jak na razie posada trenera Jima Boylena oceniana jest jako bezpieczna.

Bulls i Karnisovas jeszcze w czwartek dograli umowę ze specjalistą od salary cap – JJ Polkiem. Polk przybędzie do Chicago po latach pracy w New Orleans Pelicans. Natomiast wczoraj europejskie źródła podały informację o chęci przejęcia kolejnego pracownika Nuggets – następnego Litwina i byłego zawodnika tej reprezentacji – Martynasa Pociusa. Pocius miałby doradzać koledze i przyjąc podobną rolę jaką piastował w Denver (Basketball Operations Associate).

Karnisovas, który dostał wolną rękę w budowaniu nowej struktury i biura Bulls, poszukuje jeszcze managera. W tym przypadku jego wybór personalny związany jest z osobami – Michaela Finley’a (Mavs), Calvina Bootha (Nuggets, znów) i Pata Connelly’ego (Nuggets, ex Suns).

Kończąc już wątek Chicago Bulls – tylko 6 dni pozostało do polskiej premiery „the Last Dance” i dwóch pierwszych odcinków na Netflix.


Niestety dla zawodnika – bardzo złe wieści dopłynęły do nas w Minnesoty, gdzie zmarła matka Karla Anthony’ego Townsa. Mama KATa zarażona była koronawirusem.


Tom Thibodeau wg niektórych źródeł jest faworytem do objęcia posady trenera New York Knicks. Thibs w przeszłości pracował jako asystent Knicks przy Jeffie Van Gundym.


Niepokojące doniesienia z Salt Lake City; otóż niektóre źródła sugerują, że przez zarażenie wirusem relacje między Donovanem Mitchellem i Rudym Gobertem są „nie do naprawienia”…


KARTKA Z KALENDARZA:

  • 4 lata temu Kobe Bryant żegnał się z parkietami NBA swoim 60-punktowym występem przeciwko Utah Jazz. Nikt wówczas nie przypuszczał, że w 2020 r. dojdzie do tak tragicznego wypadku…
  • 44 lata temu swoje szóste MVP sezonu (rekordowe dla ligi) zgarnął Kareem Abdul Jabbar. Środkowy notował wówczas średnie 27 pkt – 17 zb – 4 blk
  • 35 lat temu rekord pojedynczego sezonu ustanowił środkowy Jazz – Mark Eaton. Olbrzym z Sal Lake City blokował rywali 456 razy i dało mu to średnią 5.56 na mecz!
  • 34 lata temu Boston Celtics zamknęli sezon w swojej hali legandarnym bilansem 40-1!
  • 21 lat temu Pat Riley wygrał po raz 939. w lidze i wyprzedził trzeciego wówczas Arnolda REDA Auerbacha.
  • 8 lat temu – Rada Gubernatorów zatwierdziła relokację Nets z New Jersey na Brooklyn.

Tyle na dziś. #TRZYMAJCIESIEZDROWO

Woy

Największy i najstarszy Dinozaur na Enbiej.pl, współtwórca strony. Fan koszykówki z końcówki lat '80-tych oraz początku lat '90-tych ; show-time Lakersów czy mocnej defensywy Pistons oraz Knicks. Kibic Chicago Bulls oraz Magica Johnsona czy Scottiego Pippena.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *