Wyniki i statystyki dzień #131 : Mistrzowie zdobyli Salt Lake City, kolejna porażka Bucks

LeBron James i Norman Powell zostali wybrani najlepszymi graczami poprzedniego tygodnia. Jednak dla Powella miniona noc nie była za bardzo szczęśliwa. Skrzydłowy Mistrzów NBA jakoś nie może zerwać z kontuzjami i urazami i podczas drugiej minuty meczu w Salt Lake City doznał urazu stawu skokowego…

RAPTORS (46-18) – Jazz (41-23) 101 – 92

Tercet Pascal Siakam (27 pkt i 11 zb), Serge Ibaka (27 pkt i 13 zb), Kyle Lowry (21 pkt i 7 as) poprowadził Mistrzów do wyjazdowej wygranej nad Jazz. Raps zmuszeni byli znów sobie radzić bez Marca Gasola czy Freda VanVleeta . Mimo wszystko gościom udało się zdominować walkę pod koszami, wygrywając zbiórki aż 53 – 34. Wśród gospodarzy wyraźnie zawiodła skuteczność rzutów z gry; Bojan Bogdanovic zdobył tylko 5 pkt, Rudy Robert tylko 6, natomiast Donovan Mitchell trafił 4 z 16. rzutów z gry…Joe Ingles z 20 pkt okazał się najlepszym graczem Jazz.

Bucks (53-12) – NUGGETS (43-21) 95 – 109

Już podczas pierwszej kwarty wygranej 39-24 gospodarze Pepsi Center obrali kurs po zwycięstwo. Goście z Milwaukee musieli sobie radzić bez Giannisa Antetokuonmpo i zmuszeni byli doznać 4.porażki w 5. ostatnich meczach. Jamal Murray (20), Paul Millsap (20) i Jerami Grant (19) prowadzili gospodarzy do łatwej wygranej nad wyżej notowanym zespołem. 23 pkt Kyle’a Korvera okazały się największym dorobkiem gracza po stronie Bucks. Wprawdzie w trzeciej kwarcie Bucks doszli Nuggets na trzy punkty (71-74) ale to było najwięcej na co ich było stać podczas tego wieczoru.

Hornets (22-42) – HAWKS (20-46) 138 – 143

Aż dwóch dogrywek doczekali się fani Hornets i Hawks. Z jednej strony 40 pkt Terry’ego Roziera i 27 pkt i 10 as Devonte’ Grahama nie przyniosły zwycięstwa gościom , z drugiej strony 28 pkt i 11 zb Johna Collinsa oraz 31 pkt i 16 as Trae Younga zaprowadziły Jastrzębie po 20.zwycięstwo w sezonie. Hawks rzucali na 48% z dystansu i trafili 21 trójek.

Największy i najstarszy Dinozaur na Enbiej.pl, współtwórca strony. Fan koszykówki z końcówki lat '80-tych oraz początku lat '90-tych ; show-time Lakersów czy mocnej defensywy Pistons oraz Knicks. Kibic Chicago Bulls oraz Magica Johnsona czy Scottiego Pippena.