Pierwsza piątka: Nets sensacyjnie zwolnili Atkinsona, Clippers zatrudnili Noaha

Sean Marks, który do wczoraj uchodził za bardzo rozsądnego managera, zdecydował się zwolnić Kenny’ego Atkinsona z funkcji trenera Brooklyn Nets. Atkinson pracował na Brooklynie przez niecałe 4 sezony notując bilans 118 – 190. Atkinson w każdym następnym sezonie poprawiał swój poprzedni bilans z Nets by w ostatnim roku awansować do play offs. 52 latek tuż po zwolnieniu trafił na celownik kilku klubów NBA. Przypomnijmy, że przed rozpoczęciem przygody z Siatkami asystował trenerom w Hawks czy w Knicks.

Spekuluje się, że za zwolnieniem trenera stały nie najlepsze relacje z zawodnikami czy wysoki reżim treningowy…

Nie ukrywam, że jak dla mnie zwolnienie tego trenera to bardzo ryzykowny ruch. Atkinsona dało się poznać jako trenera z wizją, z systemem gry oraz takiego, który potrafi słabszych graczy wciągnąć na wyższy poziom. Jego następca ma zatem bardzo wysoko zawieszoną poprzeczkę. Jak na razie następcą zostanie Jacque Vaughn, który ma za sobą bardzo słabą przeszłość w Orlando Magic, skąd został zwolniony.


Los Angeles Clippers zdecydowali się na zatrudnienie byłego najlepszego obrońcy ligi – Joakima Noaha. Francuz ostatni raz występował w NBA pod koniec poprzednich rozgrywek i grając dla Memphis Grizzlies. 35 latek jak na razie podpisał 10.dniową umowę.


Na 15.marca przewidziany jest powrót na parkiety NBA centra Portland Trail Blazers Jusufa Nurkića. Ex zawodnik Nuggets nie grał w lidze i ze względu na poważną kontuzję przez ponad rok.


Zwolniony przez Lakers rezerwowy Troy Daniels zagra dla Denver Nuggets. Mike Malone zdecydował na dobrać strzelca po zwolnieniu Jordana McRae.


McRae natomiast wylądował w Detroit Pistons , gdzie w rotacji zastąpi Reggiego Jacksona. Przy okazji ostatnich doniesień Tłoki oznajmiły, że Derrickiem Rosem mocno interesowali się Lakers oferując Alexa Caruso i wybór w drafcie.


Natomiast Phoenix Suns mocno celowali w Aarona Gordona, w którym widzieliby lidera drużyny na kolejne lata.


Mark Cuban został ukarany przez władze ligi karą 500 tysięcy dolarów za publiczne krytykowanie sędziów. Cuban nie mógł się powstrzymać od komentarzy po porażce z Hawks


Podczas piątkowej porażki z Lakers ucierpiało kolano Giannisa Antetokuonmpo. Grek otrzyma serię badań i m.in.rezonans magnetyczny przed powrotem na parkiet.

Woy

Największy i najstarszy Dinozaur na Enbiej.pl, współtwórca strony. Fan koszykówki z końcówki lat '80-tych oraz początku lat '90-tych ; show-time Lakersów czy mocnej defensywy Pistons oraz Knicks. Kibic Chicago Bulls oraz Magica Johnsona czy Scottiego Pippena.

1 Odpowiedź

  1. Xxx pisze:

    Durantula i Uncle Drew stwierdzili że muszą mieć kogo ustawiać „…ustawiać to my, a nie nas…” ;)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *